Тромбофлебіт ♻️ Лікування тромбофлебіту ніг - ціна Львів та Україна | Гострий тромбофлебіт | Судинний хірург - лікар флеболог vascular.in.ua

Що таке тромбофлебіт, тромбоз поверхневих (підшкірних вен)?

Гострий тромбофлебіт нижніх кінцівок – це утворення тромбів і переважно неінфекційне запалення підшкірних, зазвичай варикозно змінених вен.

Про що слід пам’ятати? Тромбоз глибоких і підшкірних вен – різні захворювання, із різними ризиками і небезпекою для вас. Тим не менше, слід пам’ятати, що тромбофлебіт може супроводжуватись виникненням тромбів у глибоких венах, відповідно, це суттєво впливає на ваше лікування.

Тромбофлебіт причини та фактори ризику

Які фактори ризику виникнення тромбофлебіту? 

У більшості випадків тромбофлебіт ускладнює перебіг варикозної хвороби, тобто у неспроможних (хворих) венах застоюється венозна кров, яка може тромбуватись у вариксах (варикозно змінених ділянках). Більше 80% пацієнтів із тромбофлебітом мають варикоз. Решта варикозу можуть не мати, - у таких випадках слід набагато уважніше ставитись до обстеження і лікування. Крім варикозу причинами тромбофлебіту можуть стати:

  • прийом пероральних контрацептивів, 
  • ожиріння, 
  • вагітність і післяпологовий період, 
  • нещодавно перенесені операції або травми,
  • паління.

Чи варто боятись тромбозу підшкірних вен (тромбофлебіту)?

Зазвичай, якщо ви отримуєте адекватне лікування, тромбофлебіт не становить небезпеки для вашого здоров’я і життя (при лікуванні ймовірність «відриву» тромбів наближається до 0). При відсутності правильного лікування ймовірність ускладненого перебігу може сягати 5%.

Чи небезпечний тромбофлебіт? 

Тромбофлебіт потребує правильного медикаментозного лікування (на розрідження крові), оскільки часто може супроводжуватись збільшенням схильності крові до згортання і поширенням тромбів на систему глибоких вен (зокрема через систему сполучних чи перфорантних вен), що може бути суттєво небезпечнішим.

Які клінічні прояви тромбофлебіту, як запідозрити тромбофлебіт? 

Тромбоз поверхневих вен – це неінфекційне запалення тромбованих вен, тобто провідними проявами буде біль, почервоніння, ущільнення і місцевий набряк по ходу раніше просто варикозно змінених підшкірних вен.

Лікування тромбофлебіту ніг

Як встановити діагноз тромбофлебіту?

У більшості випадків звичний огляд дозволяє одразу запідозрити тромбоз підшкірних вен. Проте обов’язково варто одразу оглянути ногу на апараті УЗД, щоб оцінити протяжність тромбів і подивитись, чи немає тромбів у глибоких венах. Дослідження дуже просте, швидке і не потребує ультра сучасної апаратури.

У чому полягає лікування тромбофлебіту ніг, чи потрібно мені негайно бігти до судинного хірурга?

Тромбофлебіт потребує вчасного призначення адекватного лікування, тоді не становитиме загрози для вас чи вашого здоров’я. Тобто не потрібно затягувати візит до судинного хірурга (якщо ви хочете пробувати народні методи, це ваше право, але робити це можна лише отримуючи одночасно адекватне лікування). Принцип «само пройде» теоретично інколи працює, але зазвичай не варто перевіряти, чи це саме ваш варіант. 

Чи потрібно мені оперувати ногу, щоб вилікувати тромбофлебіт?

Часто від лікарів в Україні можна почути рекомендацію, що необхідне термінове хірургічне лікування. Цей підхід був популярним в минулому столітті до появи якісної антикоагулянтної (на розрідження крові) терапії. Операція в гострому періоді тромбофлебіту не показана, і у більшості випадків не потрібна, а у частині випадків призводить навіть до збільшення ризику тромбоемболічних ускладнень.

Чи потрібна мені взагалі операція на вени?

Для пацієнтів з неспроможними венами (тобто із варикозною хворобою) втручання показане (для лікування, власне, варикозної хвороби), і дозволяє зменшити ймовірність повторного тромбоутворення у варикозно змінених венах. Втручання можна проводити однією із доступних на сьогодні методик (лазерна або радіочастотна абляція, або відкрите втручання), яка вам більше підходитиме. Процедуру бажано проводити щонайменше після завершення курсу лікування медикаментами на розрідження крові (45-90 днів) та після згасання запальної реакції і протромботичної стадії захворювання.


 

Отже, із викладеного вище зрозуміло, що гострий тромбофлебіт – це проблема, яка вимагає вчасного і адекватного лікування, інакше може призводити до загрози для вашого здоров’я, а у деяких випадках – життя. Якщо ви маєте потребу проконсультуватись з приводу гострого тромбофлебіту -  телефонуйте, або натисніть на посилання, щоб запиcатися на консультацію флеболога у Львові, заповнивши просту форму.