Порт система Львів ♻️ Порт катетер, судинний лікар, ціни на катетер порт, відгуки | Україна | Судинний хірург - лікар флеболог vascular.in.ua

Що таке порт-система для хіміотерапії

Венозні порт-системи – це медичні пристрої, призначені для тривалого і багаторазового введення медикаментів (зокрема, для хіміотерапії), розчинів (зокрема, для парентерального харчування), забору крові, тощо. Система складається із резурвуару (камери) із силіконовою мембраною, через яку вводиться спеціальна голка для введення розчинів чи медикаментів, і катетера, який заводиться у вени великого діаметру.

Імплантація портів для інфузії медикаментів, зокрема, проведення сеансів хіміотерапії забезпечує безболісне і комфортне введення великих об’ємів ліків та розчинів. Встановлення порт-систем – малоінвазивна процедура, яка проводиться під місцевою анестезією в амбулаторних умовах та не потребує госпіталізації. Переваги:

– не потрібно госпіталізації

– дозволяє зберегти вени

– безболісна швидка процедура

– можливість тривалого введення медикаментів

Важливо розуміти, що порт варто встановлювати на початку курсів тривалого лікування, до того, як внаслідок флебітів і запалень “знищаться” вени на руках.

Покази катетер порту

Тривалі курси лікування, які полягають у багаторазовому введенні медикаментів (інфузії хіміопрепаратів, системна тривала антибіотикотерапія). Порти можуть бути імплантовані і функціонувати 5-10 років.

Лікування, яке передбачає тривале (до 2 діб) безперервне введення медикаментів.

Інфузійна терапія у пацієнтів без адекватного венозного доступу (“немає вен”)

Необхідність частого забору крові протягом тривалого лікування.

Тривале парентеральне харчування.

 

Переваги порт катетеру

Порт розташований під шкірою, що забезпечує мінімальний ризик інфікування та гарний косметичний ефект.

Психологічний комфорт – можливість уникнути частих болісних інєкції, багаторазових спроб знайти і спунктувати вену.

Комфорт у щоденному житті (можливсть приймати душ, ходити в басейн, займатись активними видами діяльності, у тому числі, спортом)

Можливсть багаторазового і тривалого введення препаратів із агресивною дією (хімотерапії), які викликають запалення, біль і тромбування підшкірних вен, через які вони зазвичай вводяться.

Як проводиться втручання?

Ви лягаєте на операційний стіл, шкіру обробляють розчином анестетика для дезинфекції. Проводиться місцева анестезія ділянки шкіри і підшкірної клітковини в підключичній ділянці. Робиться доступ (розріз шкіри) розміром до 2 см, пунктується підключична або яремна вена, в неї по спеціальному інтродьюсеру після розширення вводиться провідник, і, після контролю положення, катетер, який заводиться в велику вену до серця (правого передсердя). Камеру порта встановлюють у сформовану підшкірну кишеню. Доступ закривається швом, який самостійно розсмоктується. Накладається стерильна повязка. Невдовзі після процедури ви можете йти додому.

Чи бувають ускладнення?

Як і при будь-якому втручанні, існує ризик виникнення ускладнень, який, проте, невисокий.

  • Запалення, інфікування в місці імплантації(частота до 1 на 1000) – виникає рідко при недотриманні правил обробки шкіри під час втручання, може вимагати видалення порту і встановлення його у інше місце.
  • Тромбоз вен(до 1 на 300) – може траплятись у пацієнтів із підвищеною схильністю крові до згортання, потребує відповідного лікування.
  • Пневмоторакс(проникнення повітря у грудну потожнину, частота до 1 на 200) – може виникати при встановленні порту пункційним методом внаслідок проколу голкою поверхні легені.
  • Кровотеча– вкрай рідкісне ускладення, може виникати у пацієнтів, які приймають високі дози медикаментів для розірдження крові.

 

Викладена вище коротко інформація дозволить вам зорієнтуватись у тому, чи є сенс вам розглядати необхідність встановлення підшкірної порт-системи, і як виглядає сама процедура. Якщо вам щось нерозуміло, або ви хочете проконсультуватись з приводу можливості встановлення порту, телефонуйте, або запишіться на прийом, заповнивши он-лайн форму.