Лазерне лікування варикозу | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лазерне лікування варикозу

Лікування варикозу лазером (ендоваскулярна лазерна коагуляція) — сучасний дієвий метод боротьби з варикозним розширенням судин на ногах. Цей метод вперше був застосований в 1999 році в США.

 

Так звана хвороба втомлених ніг, варикоз, виникає через хронічне запалення стінок і зміни будови стінки вен, в результаті чого вони стають звивистими і розширеними, а в ділянках стоншення стінки утворюються варикозні вузли. Хронічне запалення і деформація венозної стінки та венозних клапанів, які в нормі скеровують рух крові тільки в одному напрямку, призводить до порушення відтоку крові (виникає так званий рефлюкс – зворотній потік крові, якого в нормі немає).

 

Цей самий рефлюкс (зворотний потік і порушення відтоку крові) провокує підвищення тиску і накопичення надміру відпрацьованої венозної крові в ногах. Венозний застій призводить не лише до набряку внаслідок надміру зайвої рідини, що не дренується, але й до накопичення в тканинах токсичних продуктів обміну, що призводить до порушення їх життєдіяльності, а інколи відмирання. Таким чином, тривалий застій венозної крові (так звана хронічна венозна недостатність) зазвичай поступово призводить до порушення життєдіяльності тканин з утворенням венозних трофічних виразок – типового наслідку запущених форм варикозу. Крім того, застій крові у варикозно змінених і розширених венах може призводити до її тромбування («утворення тромбів»). А тромб, що відірвався, може переміститися з потоком крові в легеневу артерію. Невчасно розпізнана і лікована тромбоемболія являє собою важке ускладнення, яке інколи може закінчуватись летально.

Лазерна операція на вени — переваги методу

Лазерне лікування варикозу проводиться в амбулаторних умовах. Пацієнту не потрібно лягати в стаціонар та оформляти на роботі «лікарняний», бо дозволяє швидко повертатись до звичного режиму життя і роботи. Також втручання не вимагає загального чи спінального наркозу, що значно знижує ризик виникнення ускладнень у вигляді тромботичних утворень, а пацієнти не мають потреби «відходити від наркозу чи операції».

 

Лазерна операція варикозу — переваги:

 • мінімальна травматичність (зазвичай методика проводиться пункційно);
 • можливість відправитися додому відразу після завершення сеансу;
 • швидка регенерація тканин;
 • досягнення вираженого лікувального ефекту;
 • загоєння проколів шкіри без шрамів та рубців;
 • відносно невеликий відсоток рецидивів;
 • відсутність больових відчуттів під час самої лазеротерапії;
 • мінімальний дискомфорт на обробленій ділянці упродовж перших кількох днів.

 

Європейські дослідження показали, що ефективність процедури лазерної абляції становить не менше 93%. Результати ЕВЛК суттєво краще тих, які дає склеротерапія, і такі ж, як радіочастотна абляція при застосуванні на венах меншого діаметру. На відміну від традиційного оперативного втручання, лікування лазером варикозного розширення вен добре переноситься пацієнтами, має короткий час відновлення, ризик виникнення ускладнень зведений до мінімуму. Своєчасне звернення до лікаря дасть можливість повністю вилікувати хворобу та уникнути її рецидивів.

Під час консультації і огляду зазвичай можна зрозуміти, який метод лікування варикозу вам підходить найкраще, щоб досягнути оптимальний лікувальних і косметичних результатів.

Записатися на консультацію до Романа Радиша або до нас в клініку можна за номерами, вказаними на нашому сайті.

Скільки коштує та як відбувається лазерна операція варикозу

 

Лазерне лікування варикозу не потребує спеціальної підготовки, окрім відповідного ультразвукового обстеження, виявлення можливих протипоказів і обговорення переваг і недоліків методики. Безпосередньо сама процедура не вимагає ніяких попередніх маніпуляцій. Точність ЕВЛК забезпечується завдяки постійному ультразвуковому контролю під час втручання.

 

Технологія проведення ендовенозної коагуляції:

 • створення передопераційної «розмітки» (лікар ставить на шкірі точки, які показують ділянки зворотного потоку крові та розгалуження вени);
 • місцева анестезія;
 • прокол вени (за відчуттями нагадує звичайний внутрішньовенний укол);
 • поміщення в судину світловода, який проводить лазерну енергію;
 • закачування розчину знеболювального препарату навколо вени для зняття неприємних відчуттів, зменшення її діаметра та запобігання перегріву прилеглих тканин;
 • «заварювання» (облітерація) вени;
 • за потреби – усунення бічних видимих варикозно змінених вен;
 • ультразвуковий контроль стану обробленої судини, а також глибоких вен кінцівки;
 • на пацієнта одягається компресійна білизна (компресійні панчохи, які здійснюють постійний тиск 25–32 мм.рт.ст., так званий «2 ступінь компресії»).

 

Відразу ж після закінчення маніпуляції пацієнт має здійснити прогулянку тривалістю не менше 30-40 хвилин.

 

Процедура ендовазальної лазерної коагуляції вимагає високотехнологічного обладнання та дорогих одноразових витратних матеріалів (світловоди), що пояснює її вартість. Ціна на лазерне лікування варикозу залежатиме від обсягу та складності процедури, медичного обладнання, що застосовується, та кваліфікації лікаря.