Атеросклероз судин нижніх кінцівок - атеросклероз артерій нижніх кінцівок | Флеболог Львів ціни - атеросклероз судин нижніх кінцівок Україна | Судинний хірург - лікар флеболог vascular.in.ua

Що таке атеросклероз периферичних артерій?

Атеросклероз периферичних артерій – це захворювання, що призводить до звуження кровоносних судин. Звуження артерій буває у 9% людей, однак прояви хвороби виникають лише в одного з чотирьох пацієнтів.

Як виникає хвороба атеросклероз нижніх кінцівок?

Артеріями кров надходить від серця у всі частини тіла, забезпечуючи їх киснем і поживними речовинами. Здорова артерія – це порожниста трубка з гладкою внутрішньою поверхнею. Іноді на внутрішній поверхні артерій відкладаються так звані бляшки. Це захворювання називається атеросклероз артерій нижніх кінцівок. З роками бляшки накопичуються і звужують просвіт артерії. Медичною мовою таке звуження називається «стеноз» або «оклюзія», якщо судина повністю забита.

Оклюзія артерій у ногах чи інших периферичних, тобто віддалених від серця органах, отримала назву «захворювання периферичних артерій». Однак якщо у вас діагностували захворювання периферичних артерій, то артерії головного мозку й серця теж можуть бути уражені, а отже у вас підвищений ризик інсульту або інфаркту.

Які причини захворювання атеросклероз нижніх кінцівок?

 • Куріння
 • Цукровий діабет
 • Підвищений кров’яний тиск
 • Підвищення рівня холестерину
 • Неправильне харчування і надмірна маса тіла

Іноді хвороби судин бувають спадковими Якщо у вашій родині були випадки захворювань судин, то можливо варто розповісти про це лікареві.

Прояви хвороби атеросклероз на ногах

Один із перших проявів захворювання периферичних судин – біль або судоми м’язів ноги (в литках), коли ви ходите. Найчастіше болять м’язи гомілки, але іноді пацієнти скаржаться на біль у м’язах стегна або сідниці. Цей симптом отримав назву переміжна кульгавість.

Іноді артерії звужуються настільки, що в стопу не надходить достатньо крові, кисню і поживних речовин. У таких випадках стопа болить, навіть коли пацієнт не рухається. Такий біль у спокої свідчить про критичну ішемію кінцівки. Через нестачу поживних речовин і кисню на стопі може утворитися виразка. Біль у спокої та виразки – тривожні ознаки того, що може виникнути необхідність ампутувати частину стопи або ногу, якщо розвивається її гангрена.

Як діагностувати захворювання периферичних артерій?

 • Кісточково-плечовий індекс: порівнюють кров’яний тиск у обох руках та у ногах. Якщо артерії в ногах уражені атеросклерозом, то кров’яний тиск у стопах буде нижчим.
 • Обстеження на біговій доріжці: кісточково-плечовий індекс обчислюють перед пробіжкою і після пробіжки на біговій доріжці. Якщо артерії в ногах уражені атеросклерозом, то після пробіжки кров’яний тиск у стопах буде нижчим. Цей метод обстеження допомагає підтвердити діагноз захворювання периферичних артерій.
 • Дуплексне ультразвукове обстеження: до змащеної гелем шкіри прикладають датчик, аби побачити, в якому стані перебувають артерії ноги. Таким чином можна діагностувати атеросклероз артерій і виявити звужені та заблоковані артерії.
 • Ангіографія: це інвазивна методика, яка передбачає введення барвника у артерії. Після цього роблять рентгенівський знімок, на якому всі артерії добре видно. Замість рентгенівського знімка можна виконати сучасне сканування всього тіла.

 

Лікування захворювання периферичних артерій

 Шлях до здорових судин пролягає через рухливий спосіб життя!!!

Нехірургічне лікування атеросклерозу нижніх кінцівок

Таке лікування отримують більшість пацієнтів із захворюваннями периферичних артерій. Лікування має такі складові:

 • Усунення факторів ризику, зокрема підвищеного кров’яного тиску
 • Антитромбоцитарні ліки (попереджують утворення згустків крові на атеросклеротичнх бляшках у артеріях)
 • Периферичні судинорозширювальні ліки (розслаблюють судини та покращують кровоплин)
 • Регулярні фізичні вправи
 • Статини (ліки для зниження рівня холестерину)
Хірургічне лікування атеросклерозу нижніх кінцівок

Іноді, в разі тяжкого ураження судин, застосовують хірургічні методи лікування: мініінвазивну балонну ангіопластику або стентування чи власне оперативне лікування (шунтування).

Шунтування

Це хірургічна операція, під час якої до звуженої артерії вище і нижче місця звуження підшивають шунт (штучну трубку, через яку проходить кров, або власну вену пацієнта, яку можна без шкоди для організму витягнути з ноги і використати для створення обхідного шляху для циркуляції крові). Кров надходить у ногу через шунт, і кровопостачання покращується. Зазвичай цей метод застосовують лише при критичній ішемії кінцівки, коли виникає загроза розвитку ганрени і втрати ноги.

 

Вище коротко і стисло викладено інформацію, яка допоможе вам зрозуміти, що атеросклероз нижніх кінцівок – серйозне і часом інвалідизуюче захворювання, і вам потрібно відповідально до нього поставитись. Вчасно звернувшись по допомогу, спільними зусиллями ми зможемо підібрати оптимальне для вас лікування, і, по можливості, не лише зберегти вам ногу, але й уникнути будь-яких операцій.. Якщо у вас є потреба проконсультуватись, або обрати оптимальне для вас лікування чи вид операції, зателефонуйте, або зробіть он-лайн запис на прийом, натиснувши на посилання, і заповнивши форму.