Аневризми
Аневризма – це випинання стоншеної стінки і розширення кровоносної судини. Аневризми бувають у всіх артеріях, але найчастіше – у найбільшій артерії людини, у аорті, а саме у тій її частині, яка проходить у животі, нижче від артерій, які йдуть до нирок. Такі аневризми називають аневризмами черевної аорти. Небезпечно те, що утворене випинання стінки (мішок) може розірватися. Аневризми черевної або грудної аорти – серйозні захворювання, які у багатьох випадках потребують операційного лікування для попередження розриву і смерті від кровотечі (шляхом проведення мініінвазивних ендоваскулярих втручань або відкритих операцій). Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Атеросклероз периферичних артерій
Атеросклероз периферичних артерій – це захворювання, що призводить до звуження кровоносних судин. Звуження артерій може бути у багатьох людей, і у частини із них можуть призводити до настільки важкого порушення кровотоку, що людина не лише втрачає здатність ходити або спати через біль в нозі, але й може втратити ноги через утворення ран, що не гояться і гангрени ноги. Залежно від ступеню ураження судин захворювання можна лікувати медикаментами (консервативно) або інвазивно (мініінвазивно ендоваскулярно або відкрито хірургічно). Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Мозок – важливий орган, і до нього повинна постійно надходити кров із киснем і поживними речовинами. Захворюванням сонних артерій називають їх звуження (стеноз) або закупорювання (оклюзія) внаслідок утворення на стінках і в просвіті бляшок (атеросклерозу). Бляшки можуть мати нерівну виразкову поверхню, а часом – раптово тріскати, що стає причиною виникнення проблем (дрібні частинки або тромбики летять із кровотоком до мозку і забивають судини, які кровопостачають ту чи іншу ділянку), а саме – ішемічного інсульту. У випадках, коли такі бляшки суттєво звужують просвіт сонної артерії, або мають нерівну і виразкову, вкриту тромбиками артерію, для попередження виникнення ісульту необхідно проводити операцію («чистити судину») – каротидну ендартеректомію. Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Варикозна хвороба – це хронічне захворювання, яке проявляється появою варикозно змінених звивистих вен, часто набряками гомілок та стоп, а при прогресуванні – потемнінням шкіри гомілок утворенням трофічних виразок, що тривало не гояться. У більшості випадків лікування полягає у застосуванні лазерної чи радіочастотної енергії для склеювання уражених вен, після чого нормалізується кровотік в ногах, зникають набряки та загоюються виразки (до виникнення яких краще не чекати). Сучасні лікувальні процедури – радіочастотна абляція (РЧА), лазерна абляція / коагуляція (ЕВЛК) та склеювання медичним клеєм (Venaseal/Venablock) проводяться без наркозу, під місцевим знечуленням, не потребують лежання в лікарні, і дозволяють досягнути гарного лікувального і чудового косметичного результатів, а також швидко повернутись до звичної роботи і способу життя. Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Підшкірні порти для хіміотерапії
Венозні порт-системи – це невеликі пристрої, призначені для тривалого і багаторазового введення медикаментів і розчинів (в першу чергу для хіміотерапії). Система складається із резурвуару (камери) із силіконовою мембраною, яка імплантується під місцевим знечуленням під шкіру на грудній клітці, і катетера, який під рентген-контролем заводиться у вени великого діаметру. Порти – незамінні при проведенні хіміотерапії. На жаль, не всі пацієнти мають інформацію, про те, як, де, і навіщо варто ставити порт-системи. Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Тромбофлебіт – одне із частих ускладнень варикозної хвороби, яке проявляється виникненням ущільнення, почервоніння і болючості по ходу варикозно змінених підшкірних вен. У переважній більшості випадків тромбофлебіт не є загрозою для вашого здоров’я і життя, і НЕ потребує негайного оперативного лікування. Основане, що вам потрібно знати про тромбофебіт і принципи його лікування, викладено у розділі «Тромбофлебіт». Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Тромбоз глибоких вен (флеботромбоз)
Тромбоз глибоких вен – це утворення згустків крові у глибоких венах ніг. У деяких пацієнтів згусток крові розчиняється природнім способом, і ТГВ минає самостійно. Проте, у багатьох людей тромбоз поширюється догори по глибоких венах може мати два наслідки: тромб може відірватися і потрапити з плином крові через великі вени і серце до легень (цей стан називають тромбоемболією легеневої артерії), що може бути загрозою для життя, або залишитись у венах, зруйнувавши клапани, і погіршувати венозний відтік (що призводить до виникнення виразок на ногах). Таким чином, тромбоз глибоких вен – серйозне зазворювання, яке може мати незворотні насладки. Тим не менше, вчасне і адекватне лікування дозволяє у більшості випадків попередити розвиток ускладнень, і залишитись здоровим. Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
Переміжна кульгавість – один із перших і основних проявів ураження артерій нижніх кінцівок. Симптом дуже типовий і проявляється виникненням болю у литці (або обох литках) під час ходи на певну відстань, після чого біль в литці заставляє зупинитись, почекати, поки біль пройде, і йти далі знов до виникнення болю, який знов заставить зупинитись. Переміжна кульгавість свідчить про серйозне порушення кровопостачання ноги, проте у більшості випадків не вимагає проведення операцій! Вчасне і адекватне лікування зазвичай дозволяє уникнути операцій або інших втручань і зберегти ноги! Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.
У хворих на діабет підвищений ризик захворювань судин унаслідок тривалого підвищення рівня цукру в крові. Підвищений рівень цукру не лише безпосередньо ушкоджує стінки артерій, але й сприяє утворенню жирових бляшок і звуженню судин (атеросклерозу). Хочете дізнатись детальніше? Натисність тут.