Закупорка судин ніг | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург |Атеросклероз судин нижніх кінцівок


 

 

Захворювання артерій ніг — ​​це найчастіше їх закупорка, яка веде до недостатнього притоку крові багатої киснем а,отже, до кисневого голодування тканин. Цей стан веде до болів у ногах та в запущених випадках може призвести до гангрени.

Найпоширенішим захворюванням артерій нижніх кінцівок є атеросклероз. При цьому захворюванні відбувається поступова закупорка судин до повного їх закриття. Це спричиняє недостатність надходження кисню до тканин ніг, болі в ногах і, внаслідок цього, позбавляє людину можливості нормально пересуватися та надалі може призвести до втрати кінцівок. Основними чинниками ризику є: куріння, цукровий діабет, наявність спадкової схильності, порушення жирового обміну, гіпертонія. Забиті судини ніг — поширене захворювання. На нього страждають в основному чоловіки старше 50-ти років, а також жінки, які палять. Нікотин спричиняє спазм судин іу такий спосіб серйозно ускладнює перебіг хвороби.

Закупорка судин ніг — симптоми

Під час фізичного навантаження, коли м’язам ніг потрібно більше кисню, а артерії звужені та не дають змоги збільшити приплив крові до м’язів ніг, виникають болі. Якщо людина, пройшовши невелику відстань, змушена зупинитися через сильний біль у м’язах ніг, то цей стан називається переміжною кульгавістю. У 50% людей із порушенням прохідності в судинах нижніх кінцівок виникає кульгавість. Надалі цей стан може прогресувати і прохідна відстань скорочуватися.

До симптомів захворювання належать:

  • Першими симптомами є біль при підйомі на сходи або в гору, а також під час проходження великої відстані.
  • Надалі характерно вільне переміщення по квартирі, але часті зупинки при ходьбі по вулиці. Болі в ногах, що з’являються при ходьбі, негайно припиняються, навіть при хвилинній зупинці, та знову виникають, як тільки починається рух.
  • При закупорці аорти чи клубових артерій болі в ногах змушують людину зупинятися, з’являються в сідничних, стегнових м’язах і м’язах гомілки.
  • При закупорці артерій нижче паху болі в ногах, як правило, локалізуються в литкових м’язах.

Іншими симптомами захворювання є блідість шкіри ніг, випадання волосся, порушення росту нігтів.

Метод лікування — судинна хірургія

Операція — це крайній захід, її призначають зазвичай при вираженій ішемії та дуже сильних ускладненнях. Зараз проводяться різні види хірургічних втручань. Деякі з них проводяться амбулаторно, а деякі — передбачають тривале перебування в стаціонарі під наглядом. Розрізняються плани реабілітації пацієнтів та післяопераційний догляд. Судинний хірург у місті Львів докладно консультує пацієнтів з усіх аспектів, що стосуються оперативного втручання, та ретельно стежить за їх здоров’ям у до- та післяопераційному періоді.

Хірургічне лікування закупорки судин нижніх кінцівок:

  • шунтування — навколо ділянки звуження артерії створюється додатковий «обхідний» шлях для кровотоку;
  • стентування — в уражену судину поміщають спеціальну розпірку трубчастої форми, яка забезпечує потрібний діаметр артерії;
  • балонна ангіопластика — схожа на стентування, тільки в порожнину судини вводиться не розпірка, а балон, який розширює його просвіт;
  • ендартеректомія — видалення ураженої частини артерії;
  • протезування — заміна ураженої судини власною веною пацієнта, взятою з іншого місця, або синтетичним протезом;
  • ампутація — призначається у важких випадках при виникненні гангрени, після неї проводиться протезування.

У 75–8% випадків після операції повністю відновлюється кровообіг у середньому на 5–8 років. Вчасно розпочате лікування дає змогу попередити важкі ступені захворювання. У місті Львів можна записатися на консультацію до лікаря судинний хірург на нашому сайті.