Захворювання судин нижніх кінцівок | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог


 

Захворювання судин нижніх кінцівок

Хвороби судин нижніх кінцівок можуть вразити в будь-якому віці, іноді з розвитком важких ускладнень. Тому вкрай важливо, щоби кожна людина мала уявлення, що робити, якщо болять судини на ногах.

Характер болю в нозі може відрізнятися при різних захворюваннях, він може бути ниючим, гострим, проявлятися нижче коліна або у ділянцістегнатощо. Щоби визначити причину болю, необхідно проаналізувати інші симптоми, а також пройти певні діагностичні дослідження. Для цього необхідно звернутися до лікаря. Якщо з’явилися судинні зірочки або очевидні інші прояви захворювань кровоносних судин, потрібно записатися на прийом до фахівця. Якщо самостійно неможливо визначити причину болю, можна звернутися до терапевта, він після огляду направить до невропатолога, флеболога або іншого лікаря.

Захворювання вен на початковій стадії не супроводжуються видимими змінами. Першими симптомами можуть стати біль у ногах, зайва напруженість м’язів, відчуття важкості, набряклість. Пізніше спостерігається запалення шкіри над ураженою ділянкою, а біль посилюється. Раніше невидимі вени випирають над поверхнею шкіри. Запальний процес може супроводжуватися тромбоутворенням. Гострий тромбофлебіт супроводжується сильними болями та відчуттям розпирання у ділянціі литкових м’язів.

Щоби не довести хворобу до тієї стадії, коли знадобиться оперативне втручання, треба записатися на прийом у клініку при перших симптомах або при постійних болях у нозі, якщо їхня причина неясна.

Запалення судин

Флебіти — це запальне захворювання стінок венозних судин, яке може протікати в гострій та хронічній формі. Для гострої форми характерні сильні болі в уражених венах, підвищення температури та загальна слабкість. При хронічному флебіті патологія протікає безсимптомно довгий час і виявляється тільки під час загострень. Запалення може виникати в судинах ніг, рук, а також в інших частинах тіла, але частіше за все зустрічається патологія нижніх кінцівок. Серйозним ускладненням цієї хвороби згодом може бути тромбофлебіт (запальний процес з утворенням тромбу).

Флебіти можна розділити на три групи (залежно від місцезнаходження запального процесу):

 • ендофлебіт — відбувається запалення внутрішньої оболонки стінки вени;
 • перифлебіт — запалюється зовнішня оболонка;
 • панфлебіт — запальний процес зачіпає всі шари венозної стінки.

З причин розвитку й локалізації в організмі флебіти класифікуються на:

 • постін’єкційні — розвиваються внаслідок хімічного роздратування вен після введення лікарського засобу, забору крові та ін.;
 • мігруючий — хронічна форма протікання, проявляється періодичним запаленням венозних стінок, важко діагностується;
 • больовий — частіше зустрічається в жінок після пологів, характеризується гострими інтенсивними болями;
 • церебральний —цяформа захворювання вражає судини головного мозку, провокується інфекціями;
 • алергічний — виникає в результаті впливу алергенів, має хронічний характер протікання;
 • пілефлебіт — запалення ворітної вени (виникає при ускладненнях у черевній порожнині).

Основною причиною для розвитку флебіту нижніх кінцівок є варикозне розширення вен.

Що робити, щоби не було видно вен на ногах?

У здорової людини при нормальних умовах на поверхні шкіри судини не видно. Але є вийняток. Наприклад, у людей із тонкою шкірою або після активного фізичного навантаження можна помітити венозний малюнок на кінцівках.

В основному ж, сині вени на ногах — це симптом варикозного розширення. Тому так важливо стежити за зовнішнім станом ніг та при появі найменших відхилень виключити захворювання судин. Якщо вас турбують сині вени на ногах, то почніть лікування прямо зараз.

Оперативні методи терапії дають можливість забути про проблему синіх вен і займають лише 1 день разом із підготовкою та реабілітацією.

Якщо судини вже добре видно на шкірі, то найімовірніше консервативна терапія не підійде. Лікар-флеболог, у разі необхідності оперативного видалення вен, підбирає один із цих методів:

 • ендовазальна лазерна операція;
 • радіочастотна абляція;
 • мініфлебектомія;
 • ехосклеротерапія.

Не варто відкладати терапію варикозу через страх перед операцією. Усі перераховані вище методики безпечні, високотехнологічні, ефективні та безболісні.

Водночас жоден із них не вимагає проведення наркозу, пацієнти відразу після процедури можуть йти додому, а на наступний день повернутися на роботу (тобто навіть немає необхідності брати лікарняний).

Записатися до лікаря флеболога, судинного хірурга Романа Радиша можна за телефонами, вказаними на сайті, або скориставшись спеціальною формою.