Який лікар лікує вени на ногах? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог | Варикозна хвороба


Людина впродовж життя може зустрітися з величезною кількістю захворювань. Саме тому є так багато спеціальностей у лікарській професії. Кожен лікар зосереджується на якійсь вузькій галузі медицини. Як називається лікар по судинах? Відповідь залежить від того, патології яких саме судин потребують лікування.

Ангіолог та флеболог — професії лікарів, які вивчають хвороби, варіанти діагностики та лікування захворювань кровоносної системи людини. Якщо вас турбують будь-які судинні зміни на тілі, то запишіться на прийом до ангіолога. Він огляне уражену ділянку, проведе опитування та призначить необхідні методи дослідження судинної системи. Флеболог займається діагностикою та лікуванням захворювань вен нижніх кінцівок. Оскільки ця галузь медицини активно розвивається, спеціаліст безперервно доповнює свої знання на різних конгресах та конференціях.

Усі знають таких лікарів, як стоматолог, терапевт або кардіолог. Але медичні спеціальності — ангіолог та флеболог, не такі популярні. Багато хто пов’язує цей факт з тим, що упродовж життя людина набагато частіше страждає від зубного, головного або сердечного болю, ніж від судинних патологій.

Але насправді все інакше. Судинні захворювання мають хронічний перебіг, тому пацієнти довгий час не звертаються до лікарів. Ангіолог (судинний хірург) та флеболог Роман Радиш рекомендує не доводити хворобу до стадії розвитку ускладнень.

Як спеціаліст діагностує варикозну хворобу?

Діагностика варикозу починається з докладного збору анамнезу (історії життя) пацієнта. Лікар особливо цікавиться такими моментами:

  • Чи відчуває людина важкість та втому в ногах, чи помічає появу набряків. Це можуть бути перші ознаки хвороби.
  • Спадковість. Фахівець уточнює, чи немає серед найближчих родичів того, хто страждає від варикозної хвороби.
  • Вид діяльності, якою займається пацієнт. Це важливо, тому що сидячий спосіб життя є одним з основних чинників ризику розвитку захворювання.

Після цього спеціаліст переходить до огляду пацієнта. Особлива увага приділяється вазі (зайва вага може спровокувати розвиток варикозу) та стану ніг людини. Зовнішній огляд дає можливість виявити роздуті вени, набряки та ін.

Але для підтвердження діагнозу потрібне проведення кольорової доплерографії — інструментального методу дослідження судин, який ґрунтується на ефекті УЗД та Доплера. Він дає змогу оцінити роботу клапанного апарату, розміри вен та товщину їхньої стінки. Для пацієнта процедура абсолютно безпечна та безболісна. На підставі результатів кольорової доплерографії встановлюється не тільки сам діагноз варикозу, але і його стадія.

Як флеболог може допомогти при варикозі?

Наука не стоїть на місці, з кожним роком з’являється все більше методів лікування різних захворювань. У тому числі удосконалюються й способи терапії варикозної хвороби. Фахівець підбирає для кожного пацієнта індивідуальну схему, залежно від ступеня розвитку варикозу. В арсеналі лікарів є консервативні та хірургічні способи.

Спеціаліст на першій стадії хвороби (коли ще немає ознак рефлюксу та вени незначно розширені) може призначити консервативне лікування та склеротерапію (метод безопераційного видалення судинних зірочок із поверхні шкіри ніг).

2 стадія патології та вище вимагає проведення операції з видалення розширених вен. Повернути клапани в колишній здоровий стан неможливо, тому якщо не видалити уражені вени, рефлюкс буде прогресувати, а судини — ще більше збільшуватися в розмірі.

Сучасні оперативні методи лікування:

  • ендовазальна лазерна абляція;
  • склеротерапія;
  • радіочастотна абляція вен;
  • мініфлебектомія.

Перші три варіанти ґрунтуються на принципі «склеювання» стінок судин між собою.У такий спосіб досягається припинення кровотоку. Ендовазальна лазерна та радіочастотна абляції спрямовані на більші вени та проводяться в операційних умовах. Склеротерапія діє на дрібні судини та капіляри.

Багато пацієнтів відкладають лікування варикозу, бо думають, що це довго, важко та боляче. Насправді операція триває в середньому 40 хвилин, а відновлювальний період — 1–2 дні. При цьому людина практично не відчуває болю ні під час, ні після операції.