Як виникає набряк кінцівок ніг? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз


 

Варикозна хвороба — це стан, при якому розширенню піддаються вени. Воно має ряд характерних симптомів. Одним із них є набряк ніг при варикозі. Набряки також можуть бути вираженими при захворюваннях серця та сечовидільної системи.

В основі появи набряків при різних захворюваннях лежить різний механізм. Розглянемо, чому з’являється набряк кінцівок ніг при варикозі, як від нього позбутися.

При варикозній хворобі порушується відтік крові від ніг до серця. У венах довго затримується кров і це неминуче призводить до збільшення тиску в судинах. Організм намагається впорається із ситуацією й нормалізувати тиск. Для цього плазма (рідка частина крові) виходить із вен та накопичується в оточуючих тканинах. Так формується набряклість, і чим більше порушений кровообіг, тим більш виражений набряк при варикозі.

Нерідко він буває непомітним або не приносить великого дискомфорту в денний час, а наростає лише до вечора. Особливо така форма характерна для 1 стадії розвитку варикозу.

Як визначити набряк стопи ніг при варикозі?

Для того щоби виявити набряклість, зверніть увагу на деякі речі. Ймовірно, що у вас набряк ніг при варикозі, якщо ви почали помічати, що:

  • на ногах залишаються сліди від шкарпетково-панчішних виробів;
  • взуття наприкінці дня «тисне» й ніби стає на пів розміру менше;
  • почуття розпирання в ногах, яке проходить після нічного сну.

У запущених випадках визначити набряклість нескладно. Іноді діаметр кісточок (це найбільш часта локалізація набряків при варикозі) сильно перевищує норму. У таких випадках на ранок набряк не проходить, він стає постійним симптомом варикозу.

На прийомі лікар флеболог визначає вираженість набряків за допомогою простого способу. Чотири пальці руки лікар кладе на зовнішню поверхню гомілки і злегка натискає. Після такої дії при наявності набрякового синдрому на місці пальців залишаються ямочки, які довгий час не проходять. У разі, коли варикозу немає, шкіра відразу ж повертається в початковий стан.

Набряк кінцівок ніг може виникнути при хворобах серця та нирок. При серцевій патології набряк, також як і при варикозі, збільшується до вечора і проходить до ранку. При ниркових хворобах ж навпаки — максимальної виразності досягає зранку. Для того щоби найбільш точно виявити причину появи набряків, варто пройти обстеження.

Оскільки найчастіше набряк ніг є наслідком патології вен, варто насамперед звернутися до лікарів за фахом судинний хірург та флеболог (саме вони займаються хворобами кровоносної системи). Спеціаліст проводить дослідження — кольорову допплерографію вен. Ця безпечна й неінвазивна процедура всього за 15 хвилин дає змогу фахівцю побачити будову вен, кровотік, клапанний апарат та багато іншого. Якщо вени ніг у нормальному стані, то варикозну хворобу виключають і обстежують серце й нирки.

Як зменшити набряк ніг при варикозі?

Для того щоб зменшити вираженість набрякового синдрому, потрібно нормалізувати кровообіг у ногах. Зняти набряк стопи ніг при варикозі в домашніх умовах реально, але це принесе лише короткочасне поліпшення.

Ви відчуєте полегшення стану, якщо піднімете ноги вище рівня голови, трохи пройдетеся або застосуєте мазь від варикозу з протизапальним ефектом. Але більш ефективним буде почати комплексне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Воно складається з таких пунктів:

  • Малоінвазивна процедура вилучення вен.Сучасні методи атравматичні, безпечні, проводяться без наркозу й не залишають шрамів та рубців, практично не вимагають підготовки, а також не мають потреби в госпіталізації та тривалому періоді відновлення (лазерна операція при варикозі, радіочастотна абляція, мініфлебектомія та склеротерапія).
  • Компресійний трикотаж. Набряк ніг при варикозі значно зменшується, якщо регулярно використовувати компресію.
  • Прийом флеботоніків та ангіопротекторів. Виключно за рекомендацією лікаря, оскільки кожен препарат має низку протипоказань та побічних ефектів.

Така терапія дасть змогу не просто зняти набряк ніг при варикозі, а й у корені позбутися причини його розвитку. Судинний хірург, флеболог Роман Радиш наголошує, що самолікування може завдати шкоди пацієнтові та погіршити його стан. Попередній запис на консультацію в місті Львів доступний на нашому сайті.