Як проводиться склеротерапія? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог | Варикозна хворобаСклеротерапія


 

Варикоз сьогодні діагностується дуже часто. І хвороба ця, на жаль, вражає все більш молодих людей. Саме тому медичні технології у цьому напрямку активно розвиваються, помітно вдосконалюючись.

Варикоз характеризується тим, що судинні зірочки обплутують ноги синьою або червоною сіткою та змушують соромитися власного тіла. А згодом ще й ноги часто болять та набрякають. Проблеми не смертельні, але вкрай неприємні. Однак лягати через них під скальпель не хочеться. Як же бути? Зараз флебологи лікують ці хвороби малоінвазивними методами. Один із них — склеротерапія нижніх кінцівок. Вона позбавляє від судинних павутинок і варикозних судин малого та середнього розміру. Тож пацієнтам, що страждають ретикулярним варикозом та розширеними судинними сіточками, пропонується такий ефективний метод лікувальної терапії вен, як склерозування.

Що таке склеротерапія?

Під склерозуванням розуміють введення дуже тонкою голкою в кровоносну судину пацієнта препарату, який ще називають «склерозантом», який також може вводитись у вигляді піни. У результаті цього відбувається склеювання стінок вени, після чого препарат розсмоктується в організмі без побічних ефектів. Варикозно розширені вени перестають функціонувати, а кровоносна система людини автоматично переадресовує кровотік від проблемних зон судинної системи до здорових. Косметичний ефект настає пізніше, коли упродовж 1–2 місяців склерозована вена повністю зникає.

Питанням склерозування займається такий медичний напрямок, як судинна хірургія та флебологія. Саме судинні хірурги надають допомогу людині, яка страждає від проблем із судинами, що вимагають хірургічного втручання.

Багатьох хвилює питання кількості процедур, необхідних для повного позбавлення від проблеми, та рівень болючості маніпуляції. Заздалегідь слід сказати, що процедура повністю безболісна, наркоз при даній методиці не використовується (деякі пацієнти відчувають поколювання або печіння). Перебування в стаціонарі склеротерапія також не вимагає.

Після проведення процедури пацієнти ведуть звичайної спосіб життя, крім:

  • занять активними видами спорту протягом тижня;
  • відвідування сауни протягом 2 тижнів;
  • відвідування солярію та прийняття гарячих ваннупродовж 4–6 тижнів.

Є в цієї методики ще один плюс — після її проведення ніяких рубців на ногах не залишиться. Навпаки, завдяки проведеній процедурі ноги стануть більш естетично привабливими.

Коли призначають склеротерапію?

Склеротерапія може бути призначена тоді, коли пацієнта турбує естетично неприваблива судинна сітка, що проступила на ногах, а також виражені варикозні відгалуження. Ця медпроцедура дуже затребувана сьогодні, адже вона дозволяє позбутися від судинних зірочок на тілі й повернутиу такий спосіб здоровий та привабливий вигляд ніг.

Реабілітація після склерозування вен

Після проведення склеротерапії судинні хірурги наполягають, що необхідно пішим кроком погулятися 30 хвилин. Це обов’язкова до виконання рекомендація. Без неї неможливо попередити потрапляння склерозанту у глибокі вени.

Після цього упродовж 10–14 днів під забороною статичні фізичні навантаження, а також усі спортивні вправи. Ще одна важлива вимога — носіння компресійної білизни. Вона дасть можливість рівномірно розподілити тиск на тканини ніг, істотно прискоривши кровотік та помітно звузивши венозний просвіт у склерозованих венах. Доведено, що компресійний трикотаж здатний поліпшити процес «склеювання» змінених вен.

Через 7 днів від моменту проведення процедури пацієнт повинен прийти на контрольний огляд. Спрогнозувати можливе виникнення побічних явищ (наприклад, залишкової пігментації) складно, бо реакція кожного організму на маніпуляцію індивідуальна.