Як починається варикоз | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз


Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Варикоз — це перекручені та збільшені вени. Варикозною може стати будь-яка поверхнева судина, проте найчастіше уражаються вени на ногах. Причиною цього є те, що стояння та ходьба у вертикальному положенні тиснуть на нижню частину тіла.

Для багатьох людей варикозне розширення вен та судинні павутинки — типова легка форма захворювання — є просто косметичною проблемою. В інших пацієнтів патологія спричиняє біль та дискомфорт. З плином часу варикозна хвороба провокує більш серйозні проблеми, такі як тромбоз, трофічні виразки та інші. Лікування може включати заходи терапії в домашніх умовах або медичні процедури для закриття чи видалення судин.

Ослаблені та пошкоджені клапани можуть призвести до варикозу. Артерії несуть кров від серця до периферії, а вени — повертають до нього, тож працюють у противагу силі тяжіння. Варикозне розширення вен — найбільш розповсюджене захворювання судин. Тому вкрай важливо знати, як саме починається варикоз.

Для багатьох чоловіків та жінок варикозні вени й судинні зірочки на ногах — причина відчувати себе менш привабливими. Однак, крім зовнішнього дефекту, наявність варикозно-розширених судин призводить до тупого болю в литкових м’язах гомілки та почуття дискомфорту. Крім того, така патологія може служити ознакою того, що людина схильна до високого ризику формування інших розладів кровоносної системи.

Перші ознаки варикозу

Перші ознаки варикозу починаються з втоми в ногах після невеликого навантаження. Цей симптом виникає через недостатнє надходження кисню до м’язів кінцівок. Так відбувається, бо варикозна хвороба розвивається завдяки ураженню венозної стінки. Судини втрачають пружність та еластичність. А, значить, порушується їхня основна функція — кровообіг у нижніх кінцівках.

Втома поступово стає постійним супутником людини. Але, крім цього, з часом приєднуються інші симптоми:

  • біль або відчуття тяжкості, печіння, пульсації, судоми, набряклість нижніх кінцівок;
  • виступаючі вени, ущільнення, «сіточки» та «судинні зірочки»;
  • сильні набряки;
  • свербіж у ділянціоднієї з варикозних судин;
  • наявність виразки у ділянціщиколотки (свідчить про важку форму судинної патології та вимагає негайних дій).

Венозні захворювання повільно прогресують іза бракомлікування поступово призводять до різного роду ускладнень:

  • набряки;
  • склероз;
  • пігментація шкіри;
  • тромбози, кровотечі;
  • трофічні виразки.

Нерідкі випадки, коли запущений варикоз призводить до втрати працездатності, а іноді й інвалідності. У даному випадку вже стоїть питання не естетики та вроди, а збереження здоров’я. Потрібно пам’ятати: вилікувати варикозну хворобу простіше саме на ранніх стадіях.

Що робити, коли з’явилися перші ознаки варикозу?

При появі скарг на регулярні відчуття тяжкості, болю та втоми в ногах потрібно насамперед перевірити стан вен. Для цього необхідно записатися на прийом до флеболога. Доплерографія судин — це сучасний, безболісний метод дослідження нижніх кінцівок, за допомогою якого лікар може оцінити їхній стан.

Здебільшоголюди використовують крем для ніг від варикозу для боротьби з неприємними відчуттями. Але потрібно розуміти, що це тимчасовий захід, який допоможе лише зняти симптоми.

Якщо не підійти до питання лікування хвороби комплексно, то рано чи пізно вона перейде до наступних стадій розвитку та навіть ускладнень, таких як тромбофлебіт, тромбоз глибоких вен, трофічна виразка та ін. Лікуванням варикозу на будь-якому етапі розвитку займається лікар флеболог. Зазвичай у якості терапії при втомі та тяжкості використовуються консервативні методи. До таких належать компресійний трикотаж, противарикозні препарати, а також спеціальні креми.

Оперативне втручання показане тільки в тих випадках, коли діаметр варикозних судин значно збільшений, а симптоми хвороби негативно впливають на якість життя пацієнта. Наприклад, при запущеному стані пацієнтам важко ходити через постійний біль та виражені набряки.

У місті Львів запис до лікаря флеболога — Романа Радиша, доступний за телефонами, вказаними на сайті, або через спеціальну форму. Не зволікайте, лікування варикозного розширення вен необхідно починати якомога раніше.