Як лікувати діабетичну стопу? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Діабетична стопа


 

Цукровий діабет — одна з ключових проблем сучасної медицини, тому що кількість хворих на діабет невпинно зростає, при цьому ефективного лікування, як такого, ще немає. Існують перевірені часом методики й технології, зокрема, ефективні медикаменти, які дають змогу контролювати рівень цукру, однак вони не завжди можуть запропонувати бажаний результат. Саме тому так важливо регулярно проходити планове обстеження на предмет будь-яких відхилень в організмі, а також своєчасно виявляти порушення обміну речовин.

Одне з найпоширеніших ускладнень діабету — діабетична стопа. Складність у тому, що це не самостійне захворювання, а цілий комплекс симптомів, кожен із яких вказує на наявні зміни анатомії стопи та її функції. Якщо регулярно відвідувати лікаря, то можна своєчасно виявити проблему й дізнатися, як лікувати діабетичну стопу. Особливо це важливо з огляду на те, що типовий перебіг нелікованої діабетичної стопи супроводжується розвитком у стопі інфекції із подальшим ризиком ампутації пальців, частини стопи або ноги.

Ознаки та симптоми захворювання

Діабетична стопа являє собою ураження тканин стопи внаслідок постійно підвищеного вмісту цукру в пацієнтів на цукровий діабет. Якщо не контролювати цукровий діабет,( і запустити захворювання, це може призвести до серйозних ускладнень — від необхідності ампутації малої чи великої ампутації до смерті. Якщо ви або ваші близькі хворієте на цукровий діабет, вам слідує розуміти, що таке діабетична стопа, і вміти розпізнати перші ознаки виникнення і прогресування проблеми:

 • турбує оніміння й різке зниження чутливості;
 • стопа змінила свою форму й колір;
 • нігті стали товщі й з’явилися деформації;
 • суглоби також деформувалися;
 • при ходьбі є больові відчуття;
 • турбують набряки;
 • з’явилися лущення, свербіж та сухість;
 • підвищується температура із почервонінням та запаленням стопи.

Рани на ногах при цукровому діабеті виникають не завжди, проте зазвичай виникають поступово. Спочатку це ураження нервів і зниження чутливості, потім — порушення кровопостачання через ураження найдрібніших судин у стопі, проблеми із суглобами, поява грибкових інфекцій, а потім – розвиток бактерійної інфекції із запаленням і перетворенням невеликих ранок у серйозні гнійні вогнища із поширенням на всю стопу й догори на гомілку. Якщо ігнорувати симптоми діабетичної стопи, то єдиним можливим методом лікування (для уникнення розвитку «зараження крові», сепсису й порятунку життя) стане ампутація.

Навіть якщо ви змогли самостійно визначити наявну проблему, це не означає, що ви так само зможете самостійно впоратися з нею. Ще небезпечніше призначити собі лікування, яке тільки погіршить ситуацію. Рани при цукровому діабеті треба лікувати виключно у фахівця, тим більше, що можливості сучасної медицини практично безмежні (хоча не завжди дають можливість уникнути ампутації) і кожен здобує шанс вибрати серед різних методів.

Діабетична стопа: лікування

Основний метод діагностики — візуальний (огляд і звичне обстеження стопи в більшості випадків дозволяє з великою долею ймовірності запідозрити стопу діабетика). Щоб визначити стан судин, знадобиться УЗД. Як тільки отримано повне уявлення про масштаби проблеми, лікар призначає подальше лікування:

 • за допомогою препаратів (часто інсуліну) потрібно негайно й ретельно внормувати рівень цукру в крові;
 • якщо з’явилася інфекція, то призначаються антибіотики;
 • препарати для лікування нервів сприяють відновленню їх функції;
 • у більшості випадків потрібні медикаменти на розрідження крові;
 • додатково прописуються препарати, щоб поліпшити кровообіг (вони можуть покращити кровотік у найдрібніших судинах);
 • щоб ліквідувати джерело запалення й усунути гній, може проводитись оперативне втручання – вскриття флегмон стопи або абсцесів;
 • малоінвазивні (ендоваскулярні) операції допоможуть налагодити нормальний кровообіг в артеріях гомілки.
 • інколи буває потрібно відновлювати кровоплин за допомогоюпроведення шунтування.

Звісно призначення схеми лікування залежить від конкретного випадку. Єдиний спосіб запобігти виникненню подібних ускладнень — доглядати за ногами, а саме: вибирати тільки якісне та зручне взуття, виключати ходіння босоніж, звести до мінімуму можливі травми, щоденно оглядати шкіру на предмет наявності ран тощо.

Головне — одразу звертатися за порадою, якщо запідозрено проблему, і регулярно лікуватись, якщо проблему діагностовано. Я, як судинний хірург, можу бути вашим провідником у світ здорових судин. Ми пропонуємо індивідуальний підхід та застосування кращих стратегій для лікування. Ми дотримуємось європейських стандартів якості та стежимо за тим, щоб кожна послуга надавалася на найвищому рівні. Лікування при діабетичній стопі – складна, тривала й багатогранна проблема, яка стає меншою, адже тепер ви знаєте, де і як її можна вирішити. Наша клініка оснащується всім необхідним обладнанням для діагностування та лікування захворювань різної складності. Записуйтеся на консультацію офлайн чи онлайн і ми спільно подбаємо про те, що б ви мали можливість забути про будь-які проблеми з ускладненнями діабету.