Як лікувати судини? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург


 

Усі органи та тканини людського тіла забезпечуються кров’ю. Вона здійснює їхнє дихання та живлення, доставляючи кожній клітині організму цілющий кисень. Кров відновлює й лікує всілякі пошкодження, що незмінно виникають по всьому тілу, приносячи всюди вітаміни, мікроелементи та «будівельний» матеріал.

Але часто трапляється, що тканинам не вистачає кисню, внаслідок цього виникають такі серйозні хвороби, як ішемічна хвороба серця, яка проявляється аритмією та стенокардією, дисциркуляторною енцефалопатією з запамороченнями та головними болями, кульгавістю. Крові заважають виконувати свою функцію пошкоджені судини. Бувають зміни й самої крові, які роблять її «слабкою», але частіше саме шляхи її притоку, еластичні трубочки, що пролягають від серця до найвіддаленіших куточків тіла, виявляються нездатними виконувати потрібний транспорт та достатнє пересування крові туди, де вона так необхідна.

Хвороби судин займають найважливіше місце в структурі загальної захворюваності людини, приблизно 30% населення страждає від них. Вони впливають на якість та тривалість життя людей. Судинну патологію, профілактикою й лікуванням якої займається судинний хірург, можна розділити на захворювання артерій, вен та лімфатичних судин. Найбільш часто страждають нижні кінцівки (ноги) людини, але можуть вражатися судини рук, головного мозку (судини шиї), великі судини тіла — аорта, порожнисті вени, ниркові, кишкові.

Хвороби судин — причини та ознаки

Патології судин виникають від низки відомих причин:

  • підвищений тиск;
  • куріння;
  • атеросклероз;
  • цукровий діабет;
  • запальні захворювання.

Від цих причин стінка судини потовщується, просвіт стає вузьким, а то й зовсім закривається атеросклеротичною бляшкою або тромбом. На поверхні таких утворень кров тече нерівномірно, закручуючись у швидкі «вири», від чого може трапитися тромбоз як шийної судини, так і будь-якої мозкової. Звуження шийних судин можуть призводити до головного болю, запаморочень, оскільки при цьому наявна недостатність мозкового кровотоку.

Чимало чоловіків та жінок страждають болями в ногах. Якщо набряки на щиколотках та стопах змушують хворого перевіряти стан вен, то болі в ногах, особливо при ходьбі, багато хто терпить, не думаючи про судинні ураження. Варто звернути увагу, що атеросклероз, діабет, гіпертонія та особливо куріння ушкоджують судини нижніх кінцівок! І не рідше, ніж судини мозку й серця.

Судини ніг — діагностика захворювань та їхнє лікування

Сьогодні найбільш інформативними методами підтвердження діагнозу судинної патології є ультразвукові: ультразвукова доплерографія та кольорове дуплексне ангіосканування. Ці методики обстеження не тільки істотно допомагають встановити правильний діагноз, а й уточнюють ступінь захворювання, наскільки вона значима для організму, чи загрожує ускладненнями. Обстеженню доступні й артерії, вени.

Сучасна тактика обстеження така, що в плановому порядку дослідження судин показані майже всьому населенню. Але є й показання до дослідження артерій та вен. Це, по-перше, планові обстеження пацієнтів, які страждають на гіпертонічну хворобу, атеросклероз або діабет, а також хворих із явищами недостатності мозкового кровотоку (головні болі, стомлюваність, зниження пам’яті, уваги, запаморочення або почуття невпевненості при ходьбі). По-друге, доцільно проводити дослідження вен на ногах при варикозній хворобі (варикозному розширенні) або при набряках на ногах, оскільки вони можуть бути симптомом хвороби глибоких вен. По-третє, дослідження судин нижніх кінцівок принципово показано всім, хто курить, і тим більш страждає болями в ногах. Діагностика, всупереч поширеній думці, потрібна не тільки тим, хто збирається на планову операцію, а й тим, хто хоче її уникнути.

Пацієнти часто відкладають візит до лікаря, намагаючись полегшити стан мазями. Нерідко таке самолікування ускладнює перебіг хвороби й на момент звернення до судинного хірурга лікар змушений рекомендувати як лікування тільки операцію. Але не всі випадки потребують оперативного втручання. Мазі, таблетки та уколи для консервативного лікування захворювань судин також використовуються, але призначати їх має лікар після обстежень. Тому судинний хірург, флеболог Роман Радиш, закликає своєчасно звертатися до фахівця. Не чекайте, поки хвороба вплине на якість вашого життя. Подбайте про своє здоров’я заздалегідь! Записатися можна за телефонами, вказаними на нашому сайті, або за допомогою спеціальної форми.