Як лікувати атеросклероз нижніх кінцівок? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург |Атеросклероз судин нижніх кінцівок


 

Атеросклероз — патологія, яка вражає артеріальну систему організму людини, має складну природу та ґрунтується на генетичних передумовах порушення обміну холестерину й відкладення його в стінках судин. Основна причина смертності та інвалідизації дорослого населення нашої планети — серцево-судинні захворювання, зумовлені саме цією хворобою. Атеросклероз — це процес відкладення холестерину в стінках, та формування атеросклеротичних бляшок, що спричиняють звуження артерії, зі зменшенням надходження крові до органів (ішемія) та подальшого тромбозу з повною закупоркою артерії (оклюзія). Припиняється надходження крові й частина органу або весь орган гине.

Утворення атеросклеротичних бляшок призводить до закупорки судин. Якщо мова йде про артерії в тазу або ногах, це захворювання називається атеросклероз нижніх кінцівок. Просвіт в артерії скорочується або закривається повністю, перешкоджаючи нормальному кровотоку. Захворювання проявляється хворобливістю кінцівок при ходьбі. Якщо воно запущене, біль відчувається навіть у стані спокою, можуть розвинутися трофічні патології — гангрена або некротичні ураження тканин.

Судинний хірург, з яким можна проконсультуватися в місті Львів, Роман Радиш наголошує: «Вчасне звернення до лікаря може запобігти розвитку патології, а це дає можливість значно покращити стан пацієнта, не застосовуючи методи хірургічного втручання».

Консервативна терапія захворювання атеросклероз

Підхід до лікування цієї хвороби судин нижніх кінцівок має бути комплексним, індивідуальним та включати в себе не тільки лікувальні процедури, але й корекцію способу життя. Найголовніша умова — відмова від куріння. Тільки за згодою пацієнта на зміну способу життя можна гарантувати ефект від лікувальних дій.

Необхідно відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь), виключити жирну та багату на холестерин їжу, дотримуватися раціонального харчування, підібрати адекватне фізичне навантаження.

Організм людини — єдина система, й облітеруючий атеросклероз може бути як причиною, так і наслідком різних порушень, які відбуваються в ньому.

Важлива роль при цьому захворюванні відводиться медикаментозному лікуванню. Воно не тільки знижує рівень холестерину в крові, але і є профілактичним заходом — запобігає виникненню ускладнень.

Приймати препарати треба тільки після консультації з лікарем. Як правило, медикаментозне лікування ґрунтується на прийомі ліків чотирьох груп:

  • нікотинова кислота знижує рівень холестерину та тригліцеринів у крові;
  • фібрати знижують синтез жирів в організмі;
  • секвестранти жовчних кислот виводять їхній надлишок з організму;
  • препарати групи статинів стабілізують виробництво холестерину самим організмом.

Оперативне лікування призначається тоді, коли в пацієнта спостерігається певна ступінь ураження стінок судин, що призводять до порушення кровопостачання та зниження якості життя.

Сучасні методи лікування

Іноді такі ураження можуть бути усунені тільки хірургічним способом. Такий метод лікування є найбільш підходящим у цьому випадку.

Фахівець обирає варіант операції, залежно від ступеня розвитку захворювання та індивідуальних особливостей організму.

Дуже ефективний метод хірургічного втручання — розширення просвіту судин за допомогою балона. Одночасно з розширенням відбувається видалення бляшок та шунтування (створення нового шляху для кровотоку).

У запущених випадках застосовується ангіопластика або стентування. Іноді в артерію встановлюють спеціальний металевий каркас (стент), наявність якого забезпечує нормальне функціонування кровотоку.

Будь-який вид лікування — і медикаментозний, і хірургічний — вимагає серйозного підходу та виконання всіх рекомендацій лікаря.

Важливо розуміти, що ніхто не застрахований від виникнення рецидиву, але чітке виконання всіх рекомендації та уважне ставлення до свого здоров’я допоможуть уникнути багатьох проблем та залишатися здоровими впродовж довгих років.

У різних клініках міста Львів можна проконсультуватися з досвідченим судинним хірургом Романом Радишем. Форма для запису доступна на нашому сайті.