Вени та капіляри на ногах — лікування | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург


Останнім часом проблема ретикулярного варикозу у всьому світі набирає обертів із величезною швидкістю. Для ранніх етапів формування варикозно-розширених судин характерна поява на шкірі ніг дрібних фіолетових вен. Ця форма захворювання дістала назву ретикулярного варикозу.

Лікарі-флебологи вважають, що для розвитку хвороби має одномоментно діяти кілька чинників. І все ж найбільший вплив серед них надають спадковість та гормональний фон організму. Тому проблема «судинних зірочок» в основному турбує жінок та дівчат. Адже саме періоди вагітності, пологів та клімаксу супроводжуються найбільш значущими гормональними перебудовами. Крім цього, незручне тісне взуття на високих підборах, тривале положення стоячи або сидячи, а також зайва вага спроможні негативно впливати на стан судин.

При ретикулярному варикозі тонкі підшкірні вени та капіляри піддаються розширенню. У такому випадку можна помітити червоні капіляри на ногах. Вони можуть об’єднуватися між собою.Тоді на шкірі ніг формуються химерні форми: судинні зірочки та павутинки. Зазвичай вони не виступають над поверхнею шкіри та безболісні при пальпації.

Улюбленою локалізацією таких змін є зовнішня поверхня стегна, вени під коліном і на щиколотці. Подібні трансформації часто виявляються першими дзвіночками про те, що в організмі відбуваються незворотні зміни й судини поступово втрачають свою еластичність і пружність.

Причини та симптоми утворення судинних зірочок

Основною причиною появи видимих ​​судин капілярів можна вважати спадковість. Саме через дефект у генах, що відповідають за пружність венозної стінки, іноді цілі родини страждають від варикозної хвороби. Але не можна не враховувати той факт, що варикоз у жінок розвивається в кілька разів частіше, ніж у чоловіків. Флебологи сходяться на думці, що це спричинено різницею ендокринних особливостей.

Жіночі статеві гормони надають розслаблюючу дію на м’язовий шар вен. При нормальних умовах це не відчувається, але під час вагітності, клімаксу або прийомі гормонів ззовні відбувається надмірне розслаблення і, як наслідок, розширення судин.

Крім того, варикозно розширені судини на ногах розвиваються в людей із пасивним способом життя та тих, хто страждають від ожиріння. Причина цього — порушення кровообігу та застій крові в статичному положенні (особливо сидячи або стоячи на одному місці).

В останні роки судинні зірочки нерідко з’являються в пацієнтів у віці орієнтовно 20 років. Надалі з віком розвивається варикозна хвороба, набряки та зміни шкіри. У найважчих випадках розвиваються виразки як результат хронічної венозної недостатності. Пацієнти із захворюваннями вен також схильні до підвищеного ризику розвитку тромбозів.

Судинні зірочки добре помітні. Якщо разом із ними розвивається варикозна хвороба та інші симптоми порушення роботи вен, це може вказувати на більш серйозну патологію. Основні симптоми порушення роботи судин:

 • втома ніг;
 • «важкі» ноги;
 • набряки;
 • напруга в м’язах;
 • відчуття поколювання;
 • біль.

Багато жінок вперше помічають судинні зірочки або варикозне розширення вен під час вагітності. Венозну стінку послаблюють гормони, що виділяються в цей період. Майбутня мама набирає вагу. У її організмі утворюється більше крові, і тиск у судинах збільшується.

Чинники ризику розвитку захворювання

Чинники ризику розвитку судинних зірочок можна порівняти з причинами появи варикозного розширення вен. Їх можна розділити на ті, що контрольовані пацієнтом, та ті, на які він вплинути не може.

Чинники, на які вплинути неможливо:

 • пов’язане з віком порушення функції судин;
 • спадкова схильність;
 • гормональний фон, наприклад, під час вагітності.

Чинники, на які можна вплинути:

 • професії, пов’язані зі стоячою або сидячою роботою;
 • зайва вага;
 • вживання алкоголю;
 • тісний одяг та високі підбори.

Здоровий спосіб життя допоможе вашим ногам добре виглядати.

Коли молода жінка помічає в себе на ногах судинні сплетення, то з її гардеробу поступово зникають спідниці й сукні. Але маскуючи дрібні фіолетові капіляри, проблему варикозу не вирішити. Згодом венозний малюнок буде лише збільшуватися в розмірі, а розширення торкнеться великих судин. У процесі прогресування хвороби до зовнішніх змін приєднуються болі, втома в ногах та набряки.

Багато людей розраховують на те, що дрібні капіляри та фіолетові вени можливо прибрати за допомогою мазей або рецептів народної медицини. Але з огляду на те, що варикозне розширення — це незворотний процес, не можна повернути венам їхній попередній стан та відновити функцію зовнішніми лікарськими засобами.

У зв’язку з цим, лікар-флеболог Роман Радиш наполегливо рекомендує лікувати захворювання на етапі мінімальних змін у судинах. Крім основного лікування, варто особливу увагу приділити профілактиці розвитку ускладнень.