Варикозне розширення вен — симптоми та лікування | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз


 

Варикоз — це захворювання, від якого страждають багато людей у ​​віці старше 30 років. Вени на ногах болять, запалюються їхні стінки, відчуваються вузлики та виразки. Стати варикозною може будь-яка поверхнева судина, але частіше за все випинаються вени на ногах. Коли людина перебуває у вертикальному положенні, відбувається збільшення тиску в них. Найчастіше людина відчуває важкість, нижні кінцівки набрякають. У важких випадках можливе утворення трофічних виразок.

Причини варикозного розширення вен полягають в слабких чи пошкоджених клапанах. Від чого виникає варикоз? Завдяки артеріям кров доставляється до тканин, через судини проводиться її повернення до серця. Судинам на ногах доводиться працювати проти дії сили тяжіння. М’язам в нижній частині ніг доводиться виконувати роль насосу, водночас відбувається скорочення еластичних стінок. Клапанам потрібно відчинятися та зачинятися, щоб потік крові рухався в певному напрямку, коли ж вони пошкоджені, відбувається застій, в результаті чого розтягується, скручується та болить вена на нозі.

Запалення вени на нозі — як проходить захворювання?

Все більше людей старшого віку знає, що таке варикоз. Але не всім відомо, які симптоми варикозу ніг. Захворювання може відбуватися в кількох стадіях:

 • 0. Перші ознаки варикозу полягають в тяжкості та втомі в ногах наприкінці дня.Водночас болять вени на ногах, з’являється набряклість стоп та нижніх частинах гомілки. Всі симптоми варикозу зникають після відпочинку чи активної прогулянки.
 • І. Крім симптомів, що супроводжують нульову стадію, додається поява судинних зірочок та судоми в литках, які можуть зрідка турбувати ночами.
 • ІІ. Коли промацується шкіра, відчуваються вузлики та судини, вони з’являються після тривалого перебування в сидячому чи стоячому положенні. На цій стадії підвищується ймовірність утворення тромбів.
 • ІІІ. Всі ознаки, властиві попереднім стадіям, доповнюються постійними набряками вечорами. Вранці вони не проходять.
 • ІV. Не тільки печуть вени на ногах, шкіра стає темнішою. З’являються атрофічні вогнища.
 • V. Характеризується появою трофічних виразок, які можуть загоюватись.
 • VІ. Припиняється загоєння трофічних виразок.

Про те, що таке варикозне розширення вен, знає багато людей, які досягли тридцятирічного віку. Важливо не пропустити перші ознаки варикозу, тому що за відсутністю лікування можуть виникнути ускладнення. В процесі застою крові утворюються тромби, в результаті розвивається тромбофлебіт, набряк або інфаркт легенів. У людини не тільки можна побачити вени на ногах, але й з’являються виразки та дерматити, які не загоюються. Через постійні набряки ущільнюється жирова клітковина, відбуваються кровотечі з вузлів. Важливо своєчасно виявити причини варикозу.

Лікування різного ступеня варикозу вен

Від чого з’являється захворювання? Щоб визначити точну причину, необхідно звернутися до флеболога. Він зможе не тільки визначити причини виникнення варикозу, а й призначити правильну схему лікування. Якщо вилізла вена на нозі, необхідно пройти певні дослідження:

 • ультразвукову доплерографію;
 • флебоманометрію;
 • ультразвукове дуплекснеангіосканування;
 • фотоплетізмографію;
 • рентгеноконтрастну і радіонуклідну флебосцінтіграфію.

Після пройдених досліджень фахівець пояснить, як якісно лікувати варикоз. Якщо нещодавно вилізли вени на ногах, ситуацію можна виправити шляхом компресійної терапії, лікувальної фізкультури та медикаментів. У продажу є еластичні бинти або панчохи, які допоможуть, якщо дуже видно вени на ногах. Якщо діагностовано варикоз, ознаки якого свідчать про початкову стадію, призначаються препарати для поліпшення циркуляції та розрідження крові. Також фахівець прописує медикаменти, завдяки яким відбувається зміцнення стінок судин та підвищення їхнього тонусу. Після того, як знайдена причина, чому болять вени на ногах, варто виконувати спеціальні вправи. Варикоз, причини та ознаки якого виявлені занадто пізно, лікується кардинальними методами. Залежно від результатів досліджень, фахівці можуть рекомендувати виконання мініфлебектомії, склеротерапії або видалення лазером.