Варикоз при вагітності | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог | Варикозна хвороба | Лікування варикозу


Варикоз при вагітності — на що звертати увагу?

Вагітність приносить радість, але не завжди проходить ідеально. Завдяки гормональним змінам жіночий організм захищений, але вони також впливають на багато внутрішніх систем. Найбільше змін відбувається зі сполучною тканиною. Вони призводять до болів у суглобах та спині, розтяжок на шкірі та плоскостопості. Можлива поява розширених капілярів або варикозних вен.

Кров у вагітних жінок стає густішою, що призводить до збільшення ризику утворення тромбів. Водночас також знижується тонус стінок судин, вони розширюються, у результаті з’являється природна клапанна недостатність. Тиск у нижніх кінцівках підвищується в кілька разів, що призводить до розширення судин. Звісно ж, не варто забувати про збільшення ваги, через яку зростає навантаження на всі органи й судини.

Чому виникає варикозне розширення вен у вагітних?

При збільшенні терміну вагітності ризик виникнення захворювання збільшується. Ознаки варикозу при вагітності такі:

  • періодичний біль у нижніх кінцівках;
  • поява вен на поверхні;
  • біль та спазми в області гомілок і стегон;
  • відчуття тяжкості в ногах;
  • набряки на ступнях, гомілках та щиколотках;
  • зміна кольору шкіри;

Необхідно звертати увагу на всі ознаки, тому що під час вагітності варикоз може ускладнюватися розвитком тромбозу глибоких вен, який за відсутності правильного лікування — до тромбоемболії легеневої артерії, смертельної для матері і плоду.

Необхідно враховувати, що матка росте й чинить додатковий тиск на найбільшу вену в організмі. Це призводить до уповільнення кровотоку, підвищення навантаження на вени нижніх кінцівок. Варикозне розширення вен обов’язково характеризується болем у нижніх кінцівках, на початковій стадії неприємне відчуття проходить, якщо підняти ноги або трохи походити.

Варикозна хвороба може посилюватися схильністю до збільшення маси тіла. Характер захворювання залежить від віку, збільшення ваги й кількості плодів.

Варикоз при вагітності — лікування, яке не зашкодить

Для вибору методу лікування фахівець визначає стадію хвороби. Якщо діагностовано варикоз у вагітних, лікування підбирається, зважаючи на термін. Це необхідно, адже деякі лікарські препарати можуть мати негативний вплив на розвиток плода. У тому випадку, якщо потрібно застосування оперативного способу корекції, його відкладають на післяпологовий період. Хірургічні методи застосовуються тільки в тому випадку, якщо захворювання несе загрозу життю пацієнтки.

Варикоз під час вагітності можна лікувати за допомогою:

  • дієти;
  • лікувальної фізкультури та плавання;
  • флеботоників;
  • компресійного трикотажу.

У раціоні харчування у великій кількості мають міститися фрукти, овочі й рослинна олія. Слід відмовитися від вживання смажених і гострих страв. Також потрібно носити спеціальну компресійну білизну, яку має підбирати фахівець. Особливої уваги заслуговує взуття, воно має бути зручним, без плоскої підошви та високого каблука. Відмінним варіантом стане взуття зі стійким каблуком 3–4 см. Для полегшення набряків і болю можна користуватися мазями, у складі яких є антикоагулянти та венотоніки. Під час сну краще вибирати лівий бік, якщо виходить — періодично піднімати ноги догори. Якщо на роботі доводиться довго сидіти, слід періодично змінювати позу. Не варто схрещувати ноги, тому що це призводить до підвищення тиску всередині судин.

У 99 % випадків вагітним не показні хірургічні втручання. Якщо з’явилася хоч одна ознака варикозу, необхідно звернутися до флеболога, який проведе необхідну діагностику та призначить відповідний метод лікування. Найважливіше в період вагітності — здоров’я мами та малюка.