Утворення на стопі | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог  | Судинний хірург | Тромбофлебіт | Тромбоз глибоких вен


 

Тромбофлебіт супроводжується ущільненням у ділянці нижніх кінцівок та характеризується хронічним перебігом. У процесі порушення току крові утворюється згусток (тромб), хворі вени запалюються, а в місці розвитку патологічного процесу виникає утворення на стопі темно-синього кольору. Навіть при невеликому натисканні на нього виникає різкий та сильний біль.

Венозний тромбоз — це небезпечне запальне захворювання, яке розвивається на тлі діагностованого варикозного розширення вен. Тільки своєчасне та правильне лікування тромбозу нижніх кінцівок може направити перебіг хвороби за сприятливим сценарієм та гарантувати безпеку пацієнта. Якщо ж упустити момент і не виконати правильне лікування тромбозу вен, можливе поширення патологічного процесу на глибокі судини кінцівок, у результаті чого істотно підвищується ризик переміщення тромбів по кровотоку та емболії легеневої артерії (яка закінчується летально).

Лікування може бути консервативним та хірургічним. Операція показана пацієнтам, у яких спостерігається загроза переходу процесу запалення та утворення тромбів на глибокі вени. Хірургічне лікування передбачає видалення тромбів, перев’язку або видалення змінених хворобою вен.

Основні симптоми та діагностика

Поверхневий тромбофлебіт нижніх кінцівок починається як погіршення вже звичного варикозного розширення вен. Тому багато пацієнтів вчасно не звертають уваги на перші симптоми. Однак гострий тромбофлебіт вимагає негайного лікування, тому до лікаря потрібно звернутися, помітивши такі симптоми:

  • Локальна болючість у ділянці варикозного розширення вен. Коли починається тромбоз та гемостаз, на шкірі чітко проявляється підшкірний малюнок вен, болючий при дотику.
  • Виникнення додаткових утворень навколо вени. Виявляється помітним та різким болем усієїділянки навколо ураженої вени.
  • Гостра форма тромбофлебіту може супроводжуватися різким підйомом температури до 39 С, лихоманкою та ознобом. Також спостерігається різке почервоніння, набухання й набряклість поверхні близько вен.

Якщо спостерігаються деякі або всі з перерахованих вище симптомів, треба обов’язково пройти аналіз на тромбоз.

У сучасних умовах тромбоз лікар визначає під час ультразвукового дослідження. УЗД кровоносних судин є найбільш точним методом локалізації запального процесу, а також точного визначення порушень кровотоку. Зокрема, якщо в пацієнта спостерігається виражений тромбоз, за допомогою УЗД забезпечується високоточна діагностика.

Якщо діагноз підтверджений, венозний тромбоз передбачає лікування з використанням сучасних технологій та методів.

Особливості лікування та профілактики утворення на стопі

Мета консервативного лікування — зняття запального процесу в судинах та оточуючих тканинах, усунути просування тромбів у глибокі вени та уникнути тромбоемболії легеневої артерії:

  • прийом протизапальних засобів, антибіотиків, знеболювальних, антикоагулянтів;
  • перев’язка хворого місця еластичним бинтом, надалі носіння компресійної білизни;
  • хворому показана помірна активність (щоб уникнути застою крові у венах);
  • УВЧ-терапія;
  • гірудотерапія;
  • фізіотерапія.

Консервативні методи лікування тромбофлебіту допомагають тільки пом’якшити перебіг хвороби, але радикально розв’язати проблему та зняти загрозу важких ускладнень, небезпечних для життя, може тільки якісно виконана ендовенозная лазерна облітерація. Це один із найбільш сучасних методів хірургічного лікування.

Лазерна облітерація нижніх кінцівок передбачає введення у вену спеціального обладнання, яке за допомогою температурного впливу «запечатує» уражену вену та припиняє процес утворення тромбів у ній. Важлива перевага, яку має лазерна облітерація судин нижніх кінцівок, — відсутність необхідності виконання хірургічних надрізів, що дає змогу провести операцію амбулаторно. Ще один сучасний метод — мініфлебектомія, видалення пошкоджених вен через невеликі проколи. Операція мініфлебектомія також проводиться амбулаторно й забезпечує мінімальний період реабілітації, суб’єктивно легке сприйняття.

Тромбофлебіт — дуже серйозне захворювання, якому піддаються люди різного віку та будь-якої статі. Тому важливо виявити його якомога раніше та швидше приступити до лікування. Досвідчений лікар-флеболог Роман Радиш рекомендує: «В якості профілактичних заходів запобігання тромбофлебіту необхідно своєчасно лікувати хронічні захворювання вен, дотримуватися дієти (обмежити кількість тваринних жирів у раціоні, їсти більше ягід, фруктів та овочів із високим вмістом аскорбінової кислоти та вітаміну Р), вести активний спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок».