Судороги ніг | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз


 

Судинні захворювання ніг або ангіопатії в основному мають на увазі захворювання артеріальних, венозних та лімфатичних судин.

У промислово розвинених країнах захворювання, пов’язані з артеріями, а також кровотоком, що йде від серця, є однією з головних причин смерті населення. У разі артеріальних судинних захворювань проводиться відмінність між звуженням (стенозом) або оклюзією (обтурацією) та розширенням (делітацією) судини або розшаруванням (розтином) його стінки. Збільшення товщини стінки судини є найбільш поширеним явищем при судинних захворюваннях артерій. Це зазвичай пов’язано з атеросклерозом і може призвести до повного або часткового закриття судини.

Вени — кровоносні судини, що несуть кров до серця. Захворювання вен дуже поширені таналежать до хвороб століття. Вони в основному вражають ноги. Основними захворюваннями вен є варикозне розширення вен нижніх кінцівок та тромбоз.

Хвороби лімфатичних судин такожналежать до судинних захворювань. Тут найбільш серйозною проблемою вважається лімфедема, яка виникає через застій лімфатичної рідини.

Варикозне розширення вен

Варикозна хвороба, також відома як варикозне розширення вен, являє собою появу розширених, звивистих поверхневих вен. Їх добре видно, оскільки вони зазвичай розташовані безпосередньо під шкірою. Якщо пацієнт страждає від варикозу, то кажуть, що він має варикозні вени. Такий стан є найбільш поширеним з усіх венозних захворювань, які зачіпають приблизно 20% всіх дорослих.

Завдання вен полягає в перенесенні крові із судинної системи назад у серце. У ногах кровмає накачуватися проти сили тяжіння. Це відбувається в кінцівках завдяки напрузі м’язів. Коли м’язи знову розслабляються, кров у ногах опускається. З цієї причини всередині вен є так звані венозні клапани, які можна порівняти з вентилями. Вони не дають крові текти назад. Коли венозні клапани не зачиняються належним чином, кров тече повільніше, накопичується в судинах, і вони стають видимими під шкірою.

Варикозні вени — це не просто косметична проблема. Симптоми часто включають в себе:

  • тупий біль або відчуття тяжкості в ногах після довгого навантаження;
  • розвивається втома, важкість та напруга в ногах, які проходять після того, як пацієнт полежить або порухається;
  • вночі в ногах можуть з’являтися судоми;
  • іноді виникає так званий набряк, тобто набрякання гомілки та кісточок.

При сильному розширенні вен можуть з’являтися виразки шкіри над щиколотками, кровотеча і тромбоз.

Судороги ніг — причини виникнення

Судоми знайомі більшості людей, це неприємне відчуття, яке спричинене мимовільним скороченням м’язів. Триває воно, як правило, недовго, проте доставляє масу негативних емоцій.

Судороги — це різке скорочення м’язів, яке непідвладне простому розслаблюючому зусиллю. Судома супроводжується болем, може тривати від кількох секунд до десятка хвилин. При сильному скороченні м’язів виділяється велика кількість продуктів розпаду, у цьому криється біологічний механізм судоми.

Цей стан може виникати як у хворих, так і в абсолютно здорових людей. Скорочення м’язів може бути локальним або генералізованим, коли зачіпаються цілі групи м’язів. У дітей такі судоми бувають при високій температурі, а в дорослих подібний стан — ознака тяжкого захворювання нервової системи.

Серед причин, що спричиняють судоми:

  • дефіцит певних вітамінів та мікроелементів, найчастіше кальцію або магнію;
  • малорухливий спосіб життя або занадто інтенсивні навантаження;
  • вагітність та супутні зміни в жіночому організмі;
  • приймання певних медичних препаратів, які виводять з організму солі калію;
  • різні захворювання, у тому числі цукровий діабет, варикозна хвороба вен, надлишкова маса тіла та плоскостопість.