Шунтування судин нижніх кінцівок | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург |Атеросклероз судин нижніх кінцівок


 

Шунтування судин нижніх кінцівок

Шунтування — важлива процедура, яка полегшила життя мільйонам людей. Нинішній розвиток медицини дав змогу вивести цю операцію в розряд якщо не повсякденних, проте доступних. Запорукою успішно проведеного шунтування є професіоналізм хірургів, якість використовуваної техніки та точність діагностики.

Операція шунтування може виконуватися не тільки на серці. При закупорених артеріях ніг також може знадобитися створення обхідного шляху кровотоку. Слово «шунтування» означає обхід судинної оклюзії (забитого повністю місця) або звуження через переміщення кровотоку в обхід за допомогою власного матеріалу організму (вени) або судинного протезу. Здебільшого використовується вена з іншої частини тіла. Заблокована ділянка або просвіт судини залишаються закритими навіть після операції.

Кому показано шунтування?

Зазвичай шунтування показане пацієнтам з ознаками звуження просвіту в судинах ніг та розвитком критичного порушення притоку крові. Причиною цього найчастіше стає скупчення на стінках артерій та вен холестеринових бляшок. Через закупорювання судин порушується кровообіг і, відповідно, надходження кисню та поживних речовин до заблокованої ділянки ноги. Шунтування здійснюють при неефективності інших методів лікування та коли діагностують захворювання судин нижніх кінцівок, як, наприклад:

 • атеросклероз нижніх кінцівок із розвитком ран на ногах (критична ішемія);
 • ендартеріїт із загрозою гангрени ноги;
 • аневризма периферичних артерій;
 • відсутність ефекту від лікування медикаментами;
 • неефективність лікування стентуванням.

Мета процедури полягає в налагодженні кровообігу до тієї ділянки ноги, яка страждає/відмирає через зменшення притоку крові.

Шунтування судин нижніх кінцівок — особливості процедури

У якості шунтів найчастіше використовуються вени пацієнта, вилучені з інших ділянок тіла, або синтетичний протез («штучна судина»). На наступному етапі лікар робить надріз на ділянці ноги, що розташовується над звуженням судини. Він блокує пошкоджену ділянку артерії з обох боків за допомогою затискачів, припиняючи в ньому кровотік. Потім вшивають імплантат. Втручання проводять як під загальним, так і місцевим наркозом.

Шунтування дозволяє відновити кровотік у найскладніших випадках, коли ангіопластика із стегнуванням уже не допоможуть головне, щоб для його проведення були умови (є місце із добрим притоком крові, і судини нижче забитих, які можуть «прийняти» кров).

Перед проведенням хірургічного втручання пацієнтові проводять апаратне дослідження, яке точно визначає стан судин, місце локалізації патології:

 • дуплексне ультразвукове скануваннядає змогу вивчити порожнину судин, визначити місця закупорки та швидкість кровотоку;
 • магнітно-резонансна томографія дає можливість досліджувати судини пошарово;
 • ангіографія дає змогу визначити характер звуження судини, ділянку її закупорки.

Такі ж діагностичні дослідження проводять після хірургічного втручання, щоб оцінити якість його проведення.

Залежно від місця розташування й довжини обхідного шляху вибираються різні методи шунтування. Найбільш поширеними типами є:

 • між стегновою артерією та підколінною ямкою (стегново-підколінний шунт);
 • між стегновою артерією та гомілкою (стегново-гомілкове);
 • між пахвою та стегновою артерією (стегново-стегнове);
 • між клубовою та стегновою артерією (клубово-стегнове протезування).

Не пізніше, ніж за день до операції, необхідна консультація з анестезіологом.Водночас також розглядаються супутні захворювання пацієнта, які, швидше за все, будуть присутні в разі III–IV стадії атеросклерозу нижніх кінцівок.

Ціна шунтування судин нижніх кінцівок буде залежати від клініки та особливостей проведення втручання.

Консультаціющодо шунтування судин нижніх кінцівок у місті Львів можна отримати, зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті, або записавшись онлайн на прийом через форму зворотного зв’язку.