Що таке тромбоз нижніх кінцівок? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург | Тромбофлебіт | Тромбоз глибоких вен


Тромбоз судин нижніх кінцівок

Це захворювання означає виникнення у венозній, артеріальній або капілярній системах формування кров’яного згустку, або, інакше кажучи, тромбу. У разі отримання травми з пошкодженням судини тромб закупорює його, тим самим запобігаючи значної крововтрати. Тобто механізм тромбоутворення важливий для організму, проте є такі ситуації, які можуть викликати критичний стан аж до летального результату. Це тромбоемболія легеневої артерії — найбільш небезпечне ускладнення венозного тромбозу.

Венозний тромбоз це гостре захворювання, тромби у венах можуть вас не турбувати тривалий час, поки не виникне повна закупорка. Локалізація кров’яних згустків -найчастіше в районі гомілки, стегон і тазу. Симптоми тромбу не відчуваються доти, поки ці згустки не перешкоджають кровотоку. Гострий тромбоз судин може виникати в будь-якому віці, основні причини — це застій венозної крові в результаті операційних втручань, підвищене згортанні крові, проходження курсу променевої або хіміотерапії. Також причини тромбозу — це уповільнення швидкості кровотоку, загальні порушення системи гемостазу.

Ознаки та різновиди тромбозу

Що таке тромбоз — ми вже з’ясували, тепер прийшла черга розібратися в причинах його виникнення й основних ознаках появи хвороби. За локалізацією тромбоз можна розділити на дві групи, зважаючи на класифікацію лікар визначить адекватне лікування:

  • тромбоз поверхневих або підшкірних вен нижніх кінцівок;
  • тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.

Симптоми тромбозу кожного різновиду мають відмінності, наявність тромбу в нозі визначається з набряку, зміни кольору шкірного покриву, розпираючого болю — це закупорка глибоких вен. Через утворення кров’яного згустку в поверхневих венах пацієнт може скаржитися на постійно присутні больові відчуття тягнучого або пекучого характеру, почервоніння ураженої ділянки, підвищення чутливості, локальне перевищення нормальних показників температури, розширення вен, помірну набряклість. З огляду на анамнезу лікар призначає лікування тромбозу, яке в переважній більшості випадків буде консервативним (майже всі тромбози лікуються медикаментами). Гострий тромбоз нижніх кінцівок — дуже поширене захворювання, в основному з’являється в людей у віці після 40 років, при адекватному та своєчасному лікуванні прогнози сприятливі.

Як лікувати тромбоз?

Лікування тромбозу залежить від його різновиду, в обов’язковому порядку проводиться діагностика, яка включає ультразвукове дуплексне сканування. З його допомогою визначається розмір, рухливість тромбу, а також ступінь звуження просвіту вени. У дуже рідкісних випадках може бути додатково призначена рентгеноконтрастна томографія або магнітно-резонансна флебографія. Ліки від тромбозу — це в основному антикоагулянти (медикаменти на розрідження крові) та препарати, що розчиняють тромби. Хірургічні втручання на сьогодні вважаються неефективними й недоцільними.

Тромбофлебіт підшкірних або тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок в обов’язковому порядку необхідно лікувати. Сучасні методи дають змогу впоратися із захворюванням і повернутися до активного способу життя в короткий час. Важливо вживати профілактичні заходи — вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, тримати свою вагу в межах норми. При появі симптомів захворювання необхідно негайно записатися на приймання до профільного фахівця — лікаря судинного хірурга-флеболога.