Реабілітація після операції на варикоз | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Лазерна коагуляція | Як лікувати варикоз |


Реабілітація після видалення вени

Варикоз вен — досить поширене захворювання, яке не тягне за собою нічого хорошого. Чим раніше звернетеся по допомогу, тим краще для вашого ж здоров’я — лікар зможе оперативно втрутитися і призначити якісне лікування. Важливо регулярно відвідувати фахівця, навіть якщо у вас немає зовнішніх ознак, але є схильність або спосіб життя такий, що є ризик появи варикозу. Хірургічне видалення вен — далеко не найгірша перспектива у порівнянні з ускладненнями самого варикозу, які можуть виникати у випадку відсутності лікування.

Повне відновлення вимагає дотримання певного режиму. Реабілітація після лазерного видалення вен може тривати аж до 6 місяців, усе залежить від індивідуальних особливостей організму й конкретного випадку. Залежить від типу лазеру і використаної методики, від виду анестезії й багатьох факторів. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця, оскільки від цього залежить, як швидко й наскільки якісно пройде реабілітація. Важливо також розуміти, що лікування неускладнених форм варикозу зазвичай практично не вимагає реабілітації (можна повертатися до роботи через два дні), тоді як відновлення після того ж лазеру, проведеногощодо запущеної хвороби із трофічними виразками, буде суттєво болісніше і триваліше.

Складнощі реабілітації після видалення вен

Вени після операції на варикоз потребують особливого догляду, оскільки процес відновлення є обов’язковою частиною повного оздоровлення організму. Тривалість цього етапу залежить відтаких чинників:

  • загальний стан конкретного пацієнта;
  • тип проведеної операції;
  • кваліфікація лікаря;
  • наскільки пацієнт дотримується рекомендацій.

Реабілітація після операції на варикоз може супроводжуватися больовими відчуттями, появою набряку, тому лікар прописує знеболюючі препарати (зазвичай не більше ніж три дні). Крім того, важливо носити компресійний трикотаж, зазвичай на термін від трьох тижнів до 2 місяців (залежно від методики).

Реабілітація після видалення вен лазером на ногах — чому так важлива?

Багатьох пацієнтів цікавить безліч питань, наприклад, що робити після видалення вен на ногах, чи надовго залишаться сліди після лазерної коагуляції, наслідки, чому опухають ноги та інше. Кожен фахівець дає індивідуальні рекомендації, орієнтуючись на конкретний випадок. Відразу ж після виконання операції кінцівки бинтують або надягають спеціальний компресійний бандаж. Якщо це було малоінвазивне втручання, то вставати й ходити можна буквально через кілька годин.

Що робити після видалення вен на ногах:

  • носити панчохи після операції на вени до 2 місяців, точний термін залежить від конкретного випадку;
  • медикаментозне лікування для усунення больових відчуттів, приведення в тонус вен та посилення кровотоку для профілактики виникнення тромбів;
  • уникати гарячої ванни, сауни й лазні, приймати душ можна буде вже через 3 дні, але фахівець визначить індивідуально точний термін;
  • упродовж 2 місяців не засмагати й не відвідувати солярій.

Важливо щодня давати тілу хоча б мінімальне фізичне навантаження, щоб надалі не спровокувати захворювання. Наприклад, варто зробити акцент на активних рухах ніг, а також індивідуально підібрати для себе спортивну програму. Як показує практика, уже через кілька днів після склеротерапії можна повертатися до звичного способу життя, особливо, якщо немає ускладнень. Не забувайте, що важливо регулярно відвідувати лікаря, щоб відновлювальний процес пройшов ще швидше.

У нас ви зможете виконати не склерозування вен або лазерне лікування, але й побачити результати операції до й після. Ми маємо все необхідне обладнання й досконало володіємо сучасними методиками, які дають змогу справлятися з цим завданням швидко й максимально ефективно. Записуйтеся на онлайн або офлайн-консультацію — подбайте про своє здоров’я своєчасно, щоб уникнути можливих ускладнень.