Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз
Варикозне розширення вен нижніх кінцівок — дуже розповсюджене захворювання судин, що ведуть кровдо серця. Ця хвороба характеризується збільшеними, найчастіше перекрученими венами, що мають синє або темно-фіолетове забарвлення. Цю проблему діагностують майже в кожної третьої жінки та кожного п’ятого чоловіка у світі. До того ж варикоз часто виявляють у найбільш працездатному віці — 30–40 років. Причиною цього є те, що здебільшоголюди ведуть малорухливий спосіб життя, проводячи багато часу в сидячому положенні за комп’ютером чи кермом автомобіля. Тому важливо знати, яка профілактика цього захворювання. Адже доцільніше запобігати хворобі, ніж витрачати потім сили та кошти на її лікування.
Профілактика варикозу
Вчасно проведена профілактика варикозу може зупинити подальший розвиток захворювання на початкових стадіях та значно покращити стан пацієнта на більш пізніх. Нажаль, повністю розв’язати проблему неможливо, адже немає жодної змоги цілком відновити чи замінити судини в організмі людини.
Для профілактики варикозу треба дотримуватися таких порад:
- Обмежити кількість приймання гарячих ванн та походів у сауну чи баню. Також треба менше перебувати на вулиці під дією активного сонця та високих температур.
- Слідкувати за своєю вагою, адже схильні до повноти люди частіше стикаються з цією проблемою. Вагітність також може впливати на розвиток захворювання, тому майбутнім мамам варто уважно стежити за станом своїх ніг.
- Носити зручне взуття та одяг. Жінкам варто лишити високі підбори тільки для урочистих подій і не ходити в такому взутті в повсякденному житті. Одяг також мусить бути вільного крою, аби запобігти перетисканню судин тканиною.
- Вести активний спосіб життя. Аеробіка, біг, плавання покращують кровообіг, зміцнюють судини та сприяють оздоровленню всього організму загалом.
- Рівномірне навантаження на кінцівки, не лишатися довго в одній позі. Наприклад, не сидіти тривалий час, закинувши одну ногу на іншу чи піджавши ступню під себе.
- Наприкінці дня корисно занурювати ноги в холодну воду. Також варто розслабитися на 10–15 хвилин, піднявши ніжки догори, щоб вони були на 15–20 см вище лінії серця.
- Дотримуватися правил здорового харчування. Зокрема, випивати достатню кількість води та обмежити вживання солі.
Дослухаючись до цих простих порад, ви зможете попередити захворювання та значно покращити свій стан, якщо воно у вас вже є. Проте варто пам’ятати, що правильно оцінити ваш стан та надати рекомендації стосовно лікування та профілактики може тільки лікар.
Методи лікування варикозу
Варикозне розширення вен розвивається поступово. Симптоми проявляються по мірі ускладнення захворювання. Тож лікування безпосередньо залежить від того, на якому етапі звернулися до лікаря за консультацією. Рекомендації щодо лікування та профілактики варикозного розширення вен дає лікар-флеболог або судинний хірург.
Залежно від складності перебігу хвороби розділяють декілька методик лікування:
- Використання гелів та мазей. Вони сприяють зменшенню набряків та втоми ніг. Ефективність способу доведена тільки на ранніх стадіях захворювання.
- Лазерна коагуляція також застосовується на ранніх стадіях захворювання. За допомогою високоточного лазеру за декілька хвилин видаляються «зірочки».
- На більш пізніх стадіях виконується процедура — склеротерапія. Це введення спеціальних препаратів безпосередньо в проблемну судину.
- Флебектомія — це хірургічне втручання, за допомогою якого видаляються ушкоджені ділянки вен. Відновлення після процедури відбувається швидко. Уже з наступного дня пацієнт може перебувати вдома.
Своєчасне звернення по допомогу значно полегшує лікування. Тож подбайте про своє самопочуття — записуйтесь на консультацію до судинного хірурга, флеболога.