Профілактика атеросклерозу судин нижніх кінцівок | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург |Атеросклероз судин нижніх кінцівок


 

Симптоми атеросклерозу залежать від органу, який живлять уражені атеросклеротичними бляшками судини. Так, при ураженні коронарних артерій страждає серцевий м’яз (міокард), розвивається ішемічна хвороба серця (ІХС). З’являються ознаки стенокардії — біль за грудиною та задишка при фізичному навантаженні або в спокої.

З числа судин, що живлять головний мозок, найбільш часто атеросклерозом уражаються внутрішні сонні та хребетні артерії. Водночас пацієнтів можуть турбувати запаморочення, порушення пам’яті та зору, епізоди втрати чутливості або рухливості уділянках обличчя та в кінцівках, порушення мови. При тривалому існуванні атеросклеротичної бляшки в просвіті сонної артерії можливе виникнення виразок на її поверхні, а також тромбів, які можуть нестися з потоком крові в судини головного мозку, викликаючи такі клінічні прояви, як парез/параліч, раптову втрату чутливості у кінцівках або у ділянціобличчя, а також тимчасову сліпоту.

При ураженні судин ніг з’являються симптоми переміжної кульгавості — болі в литкових (рідше — у сідничних та стегнових) м’язах, що виникають при ходьбі. Коли прогресує облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, у кінцевому підсумку виникають трофічні виразки та гангрена кінцівки. При атеросклерозі клубових артерій також може мати місце порушення потенції (еректильна дисфункція).

Діагностика захворювання

При підозрі на атеросклероз необхідний огляд лікаря-фахівця:

  • ангіоневролога — патологія судин головного мозку;
  • кардіолога — хвороба судин серця;
  • судинного хірурга — ознаки захворювань артерій рук або ніг, шиї, грудної клітки та черевної порожнини.

Відвідати фахівця (судинного хірурга) необхідно в разі, якщо у вас є один або декілька чинників ризику атеросклерозу, а також присутні скарги, характерні для захворювань артерій. Особливо важливо звернутися за кваліфікованою допомогою при початкових проявах хвороби, коли можливо запобігти розвитку важких ускладнень атеросклерозу.

Лабораторно-інструментальні дослідження, які можуть бути використані для діагностики захворювання:

  • ультразвукове дуплексне сканування судин;
  • рентгеноконтрастна ангіографія;
  • комп’ютерна томографія;
  • магнітно-резонансна томографія;
  • ЕКГ;
  • тредміл-тест;
  • ліпідограма та ін.

Причини атеросклерозу залишаються до кінця не вивченими. Вважається, що початкові стадії атеросклерозу виникають уже в молодому віці, проте зазвичай він досягає своєї клінічної значущості в осіб старшої вікової групи (понад 50 років).

Профілактика та лікування атеросклерозу

Краще лікування атеросклерозу — його профілактика. Вона є необхідною, щоб запобігти виникненню перших ознак та симптомів захворювання, що дає можливість побороти атеросклероз уже на початкових стадіях. Профілактика полягаєнасамперед в дієті: не зловживати жирною їжею, а також обов’язковою є відмова від куріння. У разі наявності гіпертонічної хвороби (гіпертонії) необхідно підтримувати нормальні значення артеріального тиску зі здійсненням його контролю, а також приймати медикаментозні препарати, попередньо проконсультувавшись у терапевта або кардіолога. При наявності цукрового діабету показано підтримання нормального рівня глюкози в крові за допомогою прийому цукрознижувальних препаратів, призначених ендокринологом, щоденний контроль рівня глюкози в крові, регулярне спостереження в ендокринолога.

Боротися з атеросклерозом судин можна консервативним та оперативним способом. Консервативне лікування застосовується при не виражених та нестенізуючих формах патології. Воно включає в себе боротьбу з чинниками ризику, а також прийом лікарських препаратів із числа статинів та антиагрегантів, які перешкоджають подальшому зростанню атеросклеротичних бляшок та утворенню тромбів на їх поверхні. Медикаментозні препарати призначаються на постійний основі або ж тривалий час.

Атеросклероз — це необоротне захворювання, повністю вилікувати його неможливо. При запущених формах нерідко застосовується оперативне лікування. Сучасні хірургічні методи дають змогу виконати операцію ефективним, малотравматичним способом та без серйозних наслідків для організму, відновити просвіт ураженої атеросклерозом судини та достатній приплив крові до органу.

Проконсультуватися з досвідченим судинним хірургом Романом Радишем у місті Львів можна в декількох різних клініках. Запишіться, зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті або ж заповніть спеціальну форму.