Операція на судини ніг | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог |  ЕВЛК | Склеротерапія | РЧА


 

Сучасний спосіб лікування судинних патологій — ендоваскулярні технології. Це операції без розрізів, що виконуються під контролем УЗД або рентгена всередині ураженої судини.

Результатом втручання на магістральних артеріях є швидке та ефективне відновлення кровопостачання. За рахунок цього вдається уникнути багатьох небезпечних ускладнень.

Операція артерій ніг необхідна, якщо будь-який хворобливий стан артерії провокує серйозну перешкоду для кровотоку, а зміна ліків та способу життя не дали бажаного ефекту. Закупорювання може виникнути через атеросклеротичні бляшки, тромб або травми.

У процесі ендартеректомії та/або пластики артерії з закупореної або звуженої судини видаляються атеросклеротичні бляшки разом із тромбами (ендартеректомія), що ускладнюють кровотік, та при необхідності за допомогою лоскута з іншого матеріалу вона відновлюється для підтримання правильної ширини.

Під час шунтування кров проходить через артеріальну закупорку через додаткову трубку, яка називається шунтом. Зазвичай використовують підшкірні вени пацієнта або штучні судинні протези.

Тромбектомія передбачає видалення згустків, що закупорюють артерії. Маніпуляції на артеріях зазвичай проводяться під спінальною або, при необхідності, під загальною анестезією.

Операція на венах ніг

Сучасним стандартом в оперативному лікуванні хвороб вен є ендовенозне втручання.

Лікування варикозної хвороби більше не залишає рубців — під контролем УЗД під час процедури в уражену вену вводиться лазерний зонд. Він «склеює» її зсередини, тим самим створюється ефектсудини, що відсутня. При необхідності, зовні видимі варикозні вени видаляються через додаткові проколи шкіри, які гояться практично безслідно.

Захворювання судин, які потрібно лікувати за допомогою операції:

 • гемодинамічно значущі стенози та оклюзії магістральних артерій, у тому числі при атеросклерозі;
 • аневризми та мальформації судин, артеріо-венозні шунти;
 • доброякісні новоутворення внутрішніх органів (матки, простати);
 • варикозна хвороба нижніх кінцівок та малого таза.

Судинні хірурги виконують такі сучасні малоінвазивні оперативні втручання при захворюваннях периферичних судин нижніх кінцівок:

 1. Сучасні малоінвазивні ендоваскулярні (внутрішньосудинні) маніпуляції на периферичних артеріях під рентгенологічним контролем:
  1. балонна ангіопластика;
  2. ендоартеріальне стентування;
  3. емболізація маткових артерій.
 2. Малоінвазивні втручання при варикозній хворобі:
  1. ендовенозная лазерна коагуляція;
  2. радіочастотна облітерація вен нижніх кінцівок.
 3. Лапароскопічні операції щодо варикозного розширення вен малого тазу.

Показання та протипоказання до процедури, її вид та обсяг, а також метод анестезії (місцева, загальна) визначає хірург після особистого прийому пацієнта.

Переваги судинної хірургії

Завдяки застосуванню ендоваскулярних технологій, маніпуляції на судинах укладаються в концепцію «хірургії одного дня». Операцію виконують відразу ж у день надходження. Це дає можливість скоротити термін шпиталізації до 1–1,5 діб.

Комфортні умови перебування та персональний підхід забезпечують максимально щадний режим відновлення. Лікар веде пацієнта на всіх етапах — від обстеження та стаціонарного лікування до реабілітації.

У кожного пацієнта період відновлення після оперативного втручання на судинах індивідуальний. Терміни перебування в стаціонарі в середньому складають одну добу, після операції пацієнт спостерігається у лікарів від одного до трьох тижнів. Після процедури, вже в той же день, прооперований може ходити, йому не потрібен постільний режим.

Після втручання при варикозній хворобі необхідно носити медичний компресійний трикотаж щодня впродовж 2 місяців. Повернутися до звичайного життя з незначними обмеженнями можна вже в день виписки. Рекомендовані огляди судинного хірурга — 1–2 рази на рік.

Ціна процедури — операція на вени — формується з 2-х основних складників: вартості проведення самої маніпуляції та окремо вартості допоміжних елементів (наприклад, різні види стентів, шунтів). Остаточну розцінку оперативного втручання, його особливості визначає судинний хірург на очній консультації, залежно від клінічної ситуації. У місті Львів ці питання можна обговорити з кваліфікованим досвідченим спеціалістом — Романом Радишем.