Судинний хірург | Лікар флеболог | Варикозна хвороба | ЕВЛК | Склеротерапія | РЧА
Варикозне розширення вен нижніх кінцівок — це патологія, яка уражає судини таким чином, що вени розширюються і втрачають еластичність, а клапанний апарат перестає функціонувати. Внаслідок цього з часом погіршується кровообіг (вени втрачають здатність дренувати відпрацьовану венозну кров із ніг, через що вона застоюється в тканинах ніг.
За статистичними даними, на варикозне розширення вен страждає більш ніж половина населення України. На жаль, досвід флебологів показує, що переважна більшість пацієнтів звертається до фахівців уже з важкими формами варикозу. Варто пам’ятати, що небезпечна не стільки сама варикозна патологія, скільки тромбофлебіт або тромбоз глибоких вен, який може виникнути внаслідок її прогресування, або трофічні порушення шкіри гомілок із утворенням трофічних виразок. Тож слід записатися на консультацію до лікаря одразу, як помітили в себе перші прояви захворювання.
Симптоми варикозу
Характерними проявами захворювання є:
- важкість та біль у ногах;
- поява судинних сіток;
- часті судоми, зокрема, нічні;
- набряки;
- візуальне потовщення вен та біль при торканні до уражених ділянок;
- поява коричневих пігментних плям на гомілках;
- утворення на гомілках венозних виразок, що тривало не гояться.
Виявивши вказані симптоми, одразу ж звертайтеся за консультацією до лікаря флеболога. Адже тяжка форма хвороби може стати причиною інвалідності.
Операції на варикозне розширення вен
Медикаментозна терапія при лікуванні варикозу на ногах не завжди показує позитивну динаміку. Медикаменти дозволяють зменшити симптоми і прояви захворювання, але не можуть відновити втрачену функцію клапанного апарату. Вкрай складнодивитись на пацієнтів, які, приймаючи і сподіваючись на медикаменти, запускають захворювання. У більшості випадків вчасно проведене оперативне втручання — єдиний спосіб розв’язання проблеми. На сьогодні сучасні технології дозволяють без болю і скальпелю за один день вилікувати варикоз.
Більшість пацієнтів вважає, що операція — це страшна процедура. Тому вони бояться звертатися до лікаря та намагаються врегулювати ситуаціюлікуванням вдома. У цей час хвороба прогресує, а стан пацієнта погіршується. В той же час інші пацієнти приходять, роблять лазерну чи радіочастону процедуру, і ідуть додому здоровими. Піклуйтесь про своє здоров’я — вчасно звертайтесь до фахівця!
Операція (або лікування лазером чи РЧА) при варикозі нижніх кінцівок призначається у більшості випадків, коли є встановлений діагноз клапанної неспроможності підшкірних вен. Втручання дозволяє:
- попередити розвиток варикозного синдрому (розширення підшкірних вен);
- попередити потемніння шкіри гомілок (яка потім не стає світлішою);
- попередити утворення трофічних виразок на шкірі;
- покращити кровообіг (відтік крові), ліквідувавши постійну втому, біль та важкість у ногах;
- попередити утворення гострого тромбофлебіту;
Слід відзначити, що раніше вважалось, що деяким пацієнтам оперативні втручання протипоказані. Наприклад, пацієнти думають, що втручання протипоказані при підвищеному тиску, ішемічній хворобі серця, у віці більше 70 років, тощо. Слід розуміти, що сучасні мініінвазивні методики дозволяють лікувати варикоз у будь-якому віці у пацієнтів із супутніми захворюваннями.
Втручання на венах (лазером або РЧА) — найбільш ефективний варіант лікування варикозного розширення вен. Процедури проводяться без наркозу, а пацієнт у короткий термін повертається до нормального життя.
Методи лікування варикозу
Сьогодні судинні хірурги пропонують не тільки стандартну операцію з видалення вен при варикозі, а й більш сучасні варіанти.
Можна виділити такі види оперативних втручань:
- Флебектомія та стрипінг. Класичне оперативне втручання, при якому пошкодженні вени вилучаються за допомогою спеціальних зондів.
- Мініфлебектомія. Операція, аналогічна попередній, з тією лише різницею, що для видалення вен роблять не розрізи, а проколи, що дозволяє косметично усунути варикоз.
- Лазерна коагуляція. Проблема варикозного розширення вен вирішується за допомогою лазерного променя. Під його впливом, пошкоджені стінки склеюються та судина зникає.
- Радіочастотна облітерація. Новітній метод, який дозволяє під впливом радіочастоти «запаювати» хворі вени.
- Склеротерапія. Під час такої операції вводиться спеціальна речовина — склерозант. Вона склеює найдрібніші судинки і дозволяє усувати «судинні зірочки».
Сучасне лікування варикозу вен – комфортне і безпечне. Щоб не жаліти, що час згаяно, вчасно звертайтесь по допомогу до фахівців.