Нічні судоми в ногах | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург


 

Судомами називаються мимовільні скорочення м’язів, що провокують спазми. Такі прояви виникають раптово, недовго тривають, можуть періодично повторюватися. Нерідко спричиняють сильні болі, особливо в літніх людей та дітей. Найчастіше судоми з’являються в нижніх кінцівках, м’язах стегон, литок. Також схильні до цих хворобливих проявів шия, спина, кисті, живіт. Спазми внутрішніх органів досить рідкісні. При регулярних повторах діагностується судомний синдром.

Нерідко нічні судоми з’являються після дня, проведеного в постійних переміщеннях, або навіть звичайної швидкої прогулянки — це стає причиною виникнення литкових судом. Такий же результат спричиняє незвичне значне фізичне напруження. Треба заздалегідь враховувати — небажано напружувати одну групу м’язів, фізична робота має чергуватися з періодичним відпочинком.

Нічні судоми виникають набагато частіше, тому що цьому сприяє поза сплячої людини: розслаблені та звернені вниз стопи, зігнуті ноги й тіло, повернене на бік. Це положення вкорочує литковий м’яз та сприяє появі спазмів. Нічні судоми ніг трапляються в спортсменів після значної денної напруги, дітей (особливо при температурі) та літніх людей через порушення кровообігу в кінцівках.

Судоми в ногах — причини

Відповісти на питання, чому виникли нічні болі в ногах, допоможе лікар флеболог на очному огляді. В обов’язковому порядку виконується перевірка вен та судин на ногах за допомогою дуплексного сканування.

Загалом, причин виникнення судом ніг багато, перерахуємо найпоширеніші:

  • Брак вітамінів та мінералів через зневоднення, величезні фізичні навантаження або незбалансоване харчування. Провокувати судоми в ногах може недостатня кількість вітаміну B6 або магнію.
  • При лікуванні діабету можливий розвиток гіпоглікемії. Це пов’язано з введенням інсуліну у великих кількостях, тож проводити таке серйозне лікування можна тільки під наглядом фахівця (він підбирає препарат, оптимальне дозування та частоту ін’єкцій).
  • Підвищені навантаження можутьспричиняти цейсимптом, незважаючи на прийом полівітамінних комплексів. Величезне навантаження на м’язи литок та стегна присутнє майже у всіх видах спорту, а особливо у футболі, баскетболі, плаванні, важкій атлетиці.
  • Тромбофлебіт та варикозне розширення вен провокують судоми в ногах навіть на початкових етапах. Серцево-судинні захворювання можуть вплинути на кровотік у всьому організмі, що і призведе до набряклості, відчуття болю та судом у нижніх кінцівках.
  • Атеросклероз підвищує навантаження на вени та судини. Захворювання розвивається через генетику, шкідливі звички або неправильне харчування, яке включає прийом їжі з великою кількістю тваринного жиру (зростання шкідливого холестерину в крові).
  • Гормональні зміни під час вагітності або використання протизаплідних засобів негативно позначаються на стані вен та судин. Через це судоми в ногах з’являються навіть під час перехідного віку, у тому числі в чоловіків через збільшення обсягу жіночих гормонів (зустрічається рідко).

Коли людина хворіє, то далеко не завжди звертається до фахівця. Починається самостійний прийом знеболюючих та протизапальних засобів. У комплексі з антибіотиками це призводить до тяжких наслідків, що може спровокувати судоми в ногах.

Види судом

Нічні болі та судоми в ногах можуть з’явитися в будь-кого, незалежно від віку та способу життя, проте в людей похилого віку та маленьких дітей вони трапляються частіше. Напади виявляються неоднаковими хворобливими скороченнями м’язів та мають різну тривалість, механізми розвитку й частоту виникнення.

За тривалістю впливу класифікуються на:

  • міоклонічні — короткочасні скорочення або посмикування, переважно у верхній частині тіла, припиняються швидко, болю не викликають;
  • клонічні — характеризуються більш тривалим продовженням, м’язи скорочуються ритмічно, можуть мати як локальний або загальний тип, іноді сприяють заїканню;
  • тонічні — тривалі, можуть виникати в будь-якій частині тіла, впливати на дихальні шляхи, охоплена судомою частина тіла приймає одне вимушене положення, можуть призвести до втрати свідомості;
  • тоніко-клонічні — при них тонічні спазми переходять у клонічні, якщо другий тип переважає, називаються клоно-тонічними.

Фаховий спеціаліст — Роман Радиш — зазначає, що крім обставин, пов’язаних зі способом життя або конкретними подіями м’язовий апарат може піддаватися судомам через наявність конкретного захворювання, для виявлення якого необхідно звертатися за допомогою до медичних установ для проходження обстежень, здачі аналізів і лікування. Запис на консультацію в місті Львів доступний за номерами телефонів, вказаних на сайті.