Лопнула вена на нозі — особливості ускладнення | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург | Варикозна хвороба | Як лікувати варикоз


Варикоз нижніх кінцівок може ускладнюватися різними станами. Найнебезпечнішими з них є тромбофлебіт, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії, запалення та розрив вени на нозі.

На фоні цього захворювання нерідко розвивається запалення вен. Цей стан дістав назву флебіт. Запальний процес найчастіше вражає поверхневі, але в деяких випадках можливий розвиток флебіту глибоких вен. Це захворювання небезпечне, бо в просвіті вени створюються умови для формування тромбу. Уповільнення кровотоку по варикозно розширених судинах та їхнє запалення здебільшого веде до тромбозу. Коли згусток крові формується в поверхневій вені, то розвивається тромбофлебіт.

На жаль, це не найстрашніше ускладнення. Тромб не надійно прикріплений до стінки судини і при будь-якому русі або взагалі без видимих ​​на те причин може відірватися від судинної стінки. Вільний тромб по великому колу кровообігу рухається до легеневої артерії. Якщо відбувається її закупорка, то виникає ризик летального результату.

Запалення на фоні варикозу можна й потрібно профілактувати. Для цього достатньо вилікувати основне захворювання нижніх кінцівок якомога раніше. Зверніться до лікаря-флеболога для підбору індивідуальної терапії.

Тріснула вена на нозі — причини та ознаки

Варикозна хвороба веде до поступового стоншення венозної стінки. Тому найчастіше в основі розвитку розриву судин лежить саме ця патологія. Є чинники ризику, які збільшують шанси появи цього стану:

 • Надмірна фізична активність. Коли витончені судини постійно зазнають навантаження, то ризик розвитку розривів значно підвищується.
 • Авітаміноз (недостатність вітамінів). Для збереження пружності та еластичності стінок особливо необхідний вітамін С.
 • Механічне пошкодження ніг. Варикозно розширені вени розташовані близько до шкіри, тому навіть незначна травма може сприяти розриву.

Залежно від того, якого діаметру судина лопнула, клінічні симптоми можуть відрізнятися один від одного. Якщо розірвався капіляр або дрібна вена, то на шкірі ніг може з’явиться невелика гематома (простіше кажучи синяк), яка приносить естетичний дискомфорт. Але в тих випадках, коли стався розрив великої вени, значно погіршується загальний стан людини.

Виникають:

 • слабкість;
 • блідість;
 • кровотеча (при відкритих травмах);
 • сильний біль.

Порушення цілісності дрібних судин та капілярів серйозної небезпеки для життя не представляє. У такій ситуації варто замислитися, бо розвивається ламкість, а отже — варикоз прогресує.

Ті випадки, коли лопаються великі вени, вимагають особливої ​​уваги, оскільки можуть становити загрозу для життя. Вони небезпечні тим, що призводять до великої втрати крові та розвитку больового шоку.

Що робити, коли тріснула вена на нозі?

Гематоми невеликого діаметра через деякий час проходять самостійно. Для прискорення процесу загоєння можуть бути використані гель для ніг від варикозу для місцевого застосування на основі гепарину. За рахунок його антикоагулянтної дії скупчення крові швидше розсмоктується. Крім того, на місце синця можна докладати холодний компрес. Це також прискорить процес регенерації та послабить больові відчуття.

У випадках масивного ураження та розриву великої судини потрібна термінова медична допомога. На догоспітальному етапі необхідно накласти на місце кровотечі тугу повʼязку та підняти уражену кінцівку. Чим раніше людина буде доставлена до лікаря-флеболога, тим вище шанси швидкого відновлення.

Якщо почали відзначати появу безпричинних синців та виражений судинний малюнок на ногах, страждаєте від відчуття втоми, тяжкості та набряклості в ногах, а також помітили, що якась вена на нозі вилізла та болить, то найімовірніше відбувається прогресування варикозної хвороби. Судини все більше стоншуються, втрачають еластичність та пружність.

Для того щоби знизити ламкість судин, необхідно:

 • звернутися до лікаря для корекції лікування варикозу;
 • обрати для себе оптимальний та корисний вид спорту (наприклад, плавання);
 • обмежити жирну та іншу висококалорійну їжу (за наявності проблеми зайвої ваги);
 • у випадках необхідності прийому гормонів узгодити це з фахівцем, що проводить лікування.

Розрив вени на нозі при варикозі, на жаль, зустрічається часто. Але коли судина невелика, то нерідко люди ігнорують цю проблему. Таке ставлення в кінцевому підсумку призводить до прогресування захворювання. Тож регулярно обстежуйтесь та консультуйтесь із флебологом за появи перших симптомів патології. Роман Радиш приймає за попереднім записом по телефону чи на нашому сайті.