Лікування судин нижніх кінцівок | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Судинний хірург | Лікар флеболог |  ЕВЛК | Мініфлебектомія | РЧА


 

За останні кілька років підхід у лікування вен ніг кардинально змінився. Сьогодні головне завдання терапії варикозу полягає не тільки у видалення розширених судин, але і в скороченні реабілітаційного періоду.

Варикозна хвороба — збільшення діаметра вен, пов’язана з неправильною роботою клапанів. На пізніх стадіях розвитку захворювання судини нижніх кінцівок настільки виражені, що постановка діагнозу не складає труднощів.

Але для призначення лікування лікар флебологмусить мати уявлення про процеси, що відбуваються всередині вени. Для того щоби це було можливим використовується допплерографія судин.

Обстеження судин нижніх кінцівок

Доплерографія судин ніг — вдосконалений метод ультразвукової діагностики. Він ґрунтується на здатності крові відображати ультразвукові хвилі. Завдяки йому лікар флеболог може бачити на моніторі, як по судинах здійснюється кровотік. За рахунок цього вдається виявити такі параметри:

  • Роботу клапанного апарату вен. Клапани — анатомічні структури, які є тільки у венах. Їх завдання не допустити зворотного закиду венозної крові зверху вниз (рефлюксу). Венозна кров у нормі надходить від периферії до центру. Якщо відбувається пошкодження клапанів, то допплерографія судин безперешкодно це виявить,оскільки на моніторі буде видно порушений кровообіг.
  • Товщину венозної стінки. Варикозні вени піддаються великому навантаженню й це призводить до витончення їхньої стінки. Якщо її товщина сильно відрізняється від нормальних значень, то варикоз у запущеній формі.
  • Будова та розташування судин. Кожна людина має якісь анатомічні особливості. Тому перед проведенням будь-яких процедур на судинах лікар флеболог має точно знати, як саме розташовані вени та артерії в конкретної людини.

Багато лікувальних процедур проводять під контролем доплерографії. Це гарантує отримання найбільш точного результату. Тільки це дослідження дає можливість поставити стадію та ступінь розвитку варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

Як проводиться лікування судин нижніх кінцівок?

Якщо ви відчуваєте виражений дискомфорт у ногах, який із часом прогресує, а також бачите великі звивисті вени, то швидше за все вам буде потрібно хірургічне лікування. Але не варто переживати. Сучасне оперативне видалення вен має мало спільного з загальноприйнятими операціями.

Найпопулярніші методики — це ендовенозна лазерна абляція, мініфлебектомія та радіочастотна абляція. Крім того, є склеротерапія, яка не належить до хірургічного втручання, але має не менш важливе значення в лікуванні вен ніг.

Серед безлічі переваг сучасних методів особливо виділяють:

  • Малоінвазивність. Для того щоби дістатися до патологічної судини, використовуються розрізи на шкірі завдовжки не більш ніж 1–2 см.
  • Безпека. Мінімальна травматичність методик дала змогу скоротити кількість ускладнень у кілька разів.
  • Безболісність. Для виконання вищеназваних хірургічних маніпуляцій досить проведення локальної анестезії.

Крім того, вони не вимагають тривалого періоду реабілітації і весь процес, включаючи підготовку до операції, займає 1 день.

Якщо уважно ставитися до свого здоров’я та звернутися до лікаря-флеболога на етапі легкого дискомфорту та появи невеликих червоних вен на ногах, то найімовірніше достатньо буде консервативної терапії. Для цього застосовуються:

  • Препарати флеботоніки. Найефективнішими засобами серед них вважаються Детралекс та Троксевазин.
  • Мазь від втоми ніг та варикозу. Найбільшою популярністю користуються Ліотон 1000 та Гепаринова мазь.
  • Компресійний трикотаж. Зазвичай із метою лікування раннього варикозу використовується 1 ступінь компресії.
  • Самомасаж кінцівок при варикозній хворобі. Його можна проводити 2–3 рази в день та одночасно з цим використовувати лікувальні креми, мазі та гелі.

До безопераційних способів боротьби також належать методи народної медицини. Крім усіляких рецептів мазей, настоянок та відварів на рослинній основі, нетрадиційна медицина включає такі корисні рекомендації, як приймати контрастний душ, робити ранкову зарядку, більше рухатися, правильно харчуватися та відмовитися від шкідливих звичок.

Почніть лікування вен ніг прямо сьогодні зі звернення до лікаря-флеболога Романа Радиша.