Ішемія нижніх кінцівок | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог | Судинний хірург


 

Однією з основних причин ампутації ніг є критична ішемія. Захворювання характеризується неприємними прогнозами: інвалідність через втрату кінцівок, летальний результат. Тому вкрай важливе своєчасне лікування критичної ішемії кінцівок.

Ішемія — це патологічний стан кровообігу, який розвивається через порушення прохідності крові по магістральних артеріях. Різні патологічні стани судин виникають унаслідок діабетичних або запальних уражень. Через їхні закупорки або зменшення просвіту розвивається хронічна артеріальна недостатність постачання ніг кров’ю.

Стан супроводжується гострими болями в нижніх кінцівках, виникаючими труднощами при ходьбі, вимушеною необхідністю відпочинку. Після цього ноги починають набрякати, у результаті судини піддаються додатковому навантаженню, потік крові погіршується. Кисень надходить у недостатній кількості, тканини не дістають необхідне живлення, відбувається запалення чутливих нервів, посилення болю та формування виразок, що не загоюються.

Спочатку організм компенсує цей стан за рахунок дрібних судин в обхід закупорених ділянок, але з прогресуванням уражень компенсація припиняється та настає пік захворювання. Далі утворюється гангрена, чорніють некротичні ділянки стоп та пальців нижніх кінцівок. Хвороба постійно прогресує, а значить вкрай важливо своєчасно почати лікування критичної ішемії нижніх кінцівок.

Симптоми ішемії нижніх кінцівок

Звернутися до лікаря варто у таких випадках:

 • постійний біль у нозі, котрий зменшується, якщо опустити ногу вниз;
 • у вертикальному положенні нога бліда, в опущеному стані — багряна;
 • відсутня пульсація артерій на стопі;
 • наявність виразок та некротичних ділянок.

Деякий час біль у нозі можна терпіти, тримаючи її опущеною вниз, проте застій крові та набряклість збільшуються, що провокує більше трофічних порушень, і це призводить до гангрени. При перших підозрах звертайтеся за кваліфікованою допомогою до лікаря: сучасні методи та якісне обладнання для діагностики та операцій гарантують успіх у боротьбі за здоров’я. Фаховий спеціаліст Роман Радиш наголошує, що критична ішемія нижніх кінцівок, лікування якої проводять вчасно та за індивідуально розробленою схемою, має позитивний прогноз.

Єпевні чинники, на фоні яких часто відбувається розвиток критичної ішемії кінцівок. До них належать:

 • наявність надмірної ваги або ожиріння;
 • цукровий діабет;
 • куріння;
 • ведення малорухливого способу життя;
 • підвищений рівень холестерину в крові;
 • високий кров’яний тиск;
 • атеросклероз або кульгавість в історії сім’ї.

Також до групи ризику входять люди, які страждають: діабетичною ангіопатією, запаленням артерій, тромбангіїтом, атеросклерозом, діабетичним ураженням судин, емболією артерій, гострим тромбозом, що мають травми великих артерій.

Хірургічне лікування ішемії нижніх кінцівок

За результатами діагностики судинний хірург може рекомендувати відповідне лікування. Здебільшого воно буде комплексним — об’єднуючи медикаментозну терапію та механічне відновлення кровотоку. Можна відновити прохідність судин у хворих із тромбозом, атеросклерозом, діабетичною стопою, ендартеріїтом. Для цього використовуються технології мікрохірургії, ендоваскулярні та гібридні втручання.

Малоінвазивні ендоваскулярні операції проводяться без розрізів, з мінімальною травматичністю та швидким періодом відновлення. Зокрема:

 • стентування, у результаті встановлюється металевий стент, який розширює звужені ділянки артерій, за рахунок чого відновлюється кровообіг;
 • ангіопластика, у результаті в судини впроваджується спеціальний тонкий катетер із балоном, що розширюється на кінці.

До мікрохірургічних належить операція шунтування. Вона більш трудомістка, проводиться під наркозом.

Ендоваскулярні процедури відрізняються від усіх інших високою точністю та результативністю. Практично відразу після застосування методу хворий відчуває зниження больового синдрому, а незабаром з’являються перші ознаки загоєння трофічних виразок. Операція проходить абсолютно безболісно та з мінімальною втратою крові. Страждаючи ішемією нижніх кінцівок, кожен хворий зможе відчути всі переваги ендоваскулярної хірургії, врятувати свою ногу від загрозливої ампутації та інвалідності. Навіть при дуже довгих ділянках закупорки (оклюзії) рентгенхірургічні методи, спрямовані на відновлення кровотоку в ногах, не поступаються в ефективності відкритим операціям.

За попереднім записом на нашому сайті з усіх питань можна проконсультуватися з досвідченим судинним хірургом, флебологом Романом Радишем.