Чому печуть ноги? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Флеболог | Cудинний хірург


 

Печіння в ногах — подразнююче відчуття жару, частіше нижче колінного суглоба, але допускається і вище. Буває фізіологічним, як реакція на надмірні фізичні, психоемоційні перевантаження, водночас загальний стан зберігається в нормі. Якщо біль і печіння в ногах поєднується з почуттям поколювання, онімінням, іншими хворобливими симптомами, важливо відразу звернутися за лікарською допомогою, пройти обстеження, оскільки подібні стани становлять загрозу та потенційну небезпеку для життя людини.

Причини, чому печуть стопи, можуть бути пов’язані як із неправильним способом життя, так і з захворюваннями. У здорових людей симптоми печії в ногах спричинені носінням незручного взуття, перевтомою, алкогольною та медикаментозною інтоксикацією, частими переохолодженнями, голодуванням, м’язовим перенапруженням, зневодненням, дефіцитом вітамінів, алергією, незручною позою для сну.

Причини та типи печіння в ногах

Відчуття печіння вище або нижче колінного суглоба — симптом широкого кола захворювань. До таких відносять:

 • цукровий діабет;
 • варикозне розширення вен;
 • облітеруючий атеросклероз;
 • тромбофлебіт;
 • вузликовий періартеріїт;
 • порушення або припинення функцій нирок;
 • артрити та артрози запального, інфекційного, травматичного характеру;
 • ураження грибком стопи;
 • злоякісні та доброякісні пухлини;
 • плоскостопість;
 • захворювання крові.

Спричинити відчуття печіння нижніх кінцівок на ранній стадії можуть захворювання хребта, такі як міжхребцева грижа, остеохондроз попереково-крижового відділу, сколіоз, кіфоз, лордоз.

Відчуття печіння починається з незначного підвищення температури, коли людина спить із непокритими ногами. Іноді, щоби зменшити відчуття жару, докладають до кінцівок холод або опускають їх у холодну воду. При яскраво вираженій печії в ногах мимоволі змінюється хода, через постійне почуття дискомфорту порушується нічний сон, людина стає роздратованою, нервовою, скаржиться на загальну слабкість, нездужання, тяжкість та болі в ногах.

При захворюваннях судин та серця, таких як варикозне розширення вен, атеросклероз, одночасно із симптомами печії в ногах з’являється задишка, синюшність шкіри, «зірочки» та «сіточки» на шкірі нижніх кінцівок, набряки, втрата гнучкості й чутливості. Цукровий діабет характеризується сухістю шкіри, що супроводжується свербінням та печією, підвищеним апетитом, рясним і прискореним сечовипусканням, слабкістю, судомами в литкових м’язах. Грибкові ураження зовні визначаються змінами стану та структури шкіри, сухістю, лущенням, сильним свербінням, запальними явищами.

Методи діагностики

При часто повторюваних симптомах печіння в ногах необхідна консультація флеболога. Залежно від того, симптомом якого захворювання є подразнююче відчуття жару, у діагностичний пошук залучаються інші фахівці вузького профілю: невролог, судинний хірург, ендокринолог, вертебролог, ортопед, травматолог, інфекціоніст, онколог, кардіолог.

Для з’ясування причин печіння в ногах і вибору подальшого курсу лікування пацієнта всебічно обстежують. Спочатку лікар ретельно оглядає шкіру ураженої ноги, усього тіла. У розмові уточнюють, коли з’явився дискомфорт, як виявляється, чим спричинений, які є ще скарги. Далі на підставі отриманих даних у план діагностики включають різні методи:

 • при підозрі на захворювання шкіри, алергію призначають лабораторне дослідження крові, алергічні проби, зішкріб на патогенні гриби зі шкіри;
 • захворювання вен і судин діагностують за зовнішніми ознаками прояву, за допомогою магнітно-резонансної ангіографії судин нижніх кінцівок, ультразвукової доплерографії вен, ультразвукового дуплексного сканування;
 • діагностика захворювань опорно-рухового апарату передбачає проведення рентгенографії, комп’ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, ультразвукового сканування, пункції суглоба, біохімічного та імунологічного аналізу крові.

Після діагностики лікар встановить причину дискомфорту в кінцівках та, за необхідності, залучить до лікування профільного фахівця: ортопеда, невропатолога або ендокринолога. Записатися на консультацію до флеболога в місті Львів можна, скориставшись спеціальною формою на нашому сайті.