Що таке судинна хірургія? | Судинний хірург, лікар флеболог, Львів ♻️ Судинний хірург по венам - ціни, відгуки |

Лікар флеболог  | Судинний хірург


 

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності та інвалідності в розвинених країнах. Серцево-судинна система являє собою складну організацію з численними функціями, вона включає серце, артерії, вени та лімфатичні судини. Вона доставляє кров, отже і кисень, до різних органів. Вона також впливає на імунітет, терморегуляцію, поширення гормонів та дає змогу ліквідувати відходи.

Оскільки серцево-судинні захворювання є хронічними та прогресуючими, необхідно забезпечити постійне спостереження за пацієнтами, які ними страждають.

Судинна хірургія — це хірургічна дисципліна, що займається сукупністю судин людського тіла, за винятком судин головного мозку й судин серця (вінцевих артерій), які перебувають у сфері кардіохірургії.

Цей різновид хірургії — одна з найскладніших галузей медицини, оскільки кровоносні судини мають дуже малий розмір і для виконання операцій на судинах хірурги використовують спеціальне високотехнологічне обладнання.

Судинна хірургія нижніх кінцівок

Артеріальна хірургія займається артеріальними ураженнями, які в більш як 90% випадків є атероматозними й переважно розташовуються на біфуркації.

Крім віку, статі та спадковості, чотирма основними чинниками ризику розвитку атеросклерозу є:

  • куріння;
  • діабет;
  • високий рівень холестерину;
  • високий кров’яний тиск.

Залежно від патології (тип і місце ураження), а також від пацієнта (вік, анамнез та ін.), хірургом може бути призначена:

  • звичайна операція (за допомогою розтину артерії) — ендартеректомія або шунтування;
  • мінімально-інвазивна крізьшкірна хірургія з використанням ендоваскулярних методів — ангіопластика з або без реканалізації та/або стентування, за допомогою приміщення всередину балонів, стентів, ендопротезів, які дають можливість проводити лікування без розтину.

У будь-якому випадку хірургічне лікування супроводжується медикаментозним лікуванням та контролем чинників ризику, а саме: припинення куріння, ведення здорового способу життя та прийом специфічних препаратів.

Венозна хірургія в основному займається проблемами хронічної поверхневої венозної недостатності, що є причиною виникнення варикозу та його ускладнень. Це найбільш поширена хронічна хвороба, що вражає ¾ населення старше 65 років.

Судинний хірург бере участь у лікуванні стенозу ниркової або травної артерії, тромбозу глибоких вен або емболізації при варикозному розширенні вен малого таза. Він лікує артеріовенозні свищі при діалізі.

Він також може займатися лікуванням синдрому верхньої апертури грудної клітини (СВАГК), компресійного стенозу черевного стовбура або трофічними розладами, а саме синдромом діабетичної стопи.

Судинна хірургія та флебологія — у чому різниця?

Тим, хто зіткнувся із захворюванням вен, часто буває незрозуміло, чим відрізняється флеболог від судинного хірурга. Адже обидва ці фахівця працюють із різними формами венозних хвороб та ускладнень. У кожного з них є специфіка, яка фактично й розділила профільність цих лікарів.

Відразу варто зазначити, що судинний хірург і флеболог — це різні фахівці. Вони займаються подібними захворюваннями, але з різною специфікою протікання хвороби та методами лікування. Тому в ряді випадків пацієнтів із захворюваннями судин відправляють до флеболога, у деяких ситуаціях — до ангіолога, або відразу до судинного хірурга. Щоби зрозуміти відмінність у цих медичних спеціальностях, потрібно знати, що флебологія є найскладнішою частиною судинної хірургії, коли пацієнту потрібно терміново займатися здоров’ям.

У хірурга цього напрямку специфічна «сфера відповідальності» — це всі вени, судини, артерії, які вимагають оперативного втручання. У всіх інших випадках, незалежно від того, який характер патології, навіть якщо це набута хвороба, судини лікуються терапевтичним способом. Якщо ж без хірургічного втручання ніяк не обійтися, то пацієнт направляється відразу до судинного хірурга.

Проте досить часто один лікар поєднує ці спеціальності та є кваліфікованим фахівцем і у флебології, і в судинній хірургії. Наприклад, клініка судинної хірургії міста Львів дає можливість пацієнтам консультуватися з досвідченим флебологом, судинним хірургом Романом Радишем.